Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Raporty PRNews.pl

Ludzie PR-u

Hydepark

Wojciech Boczoń

Michał Kisiel

Mateusz Gawin

Wiadomości

Bankowość

Alior Bank

Bank BGŻ BNP Paribas

Bank BPH

Bank BPS

Bank Millennium

Bank Ochrony Środowiska

Bank Pekao SA

Bank Pocztowy SA

Bank SMART

Banki spółdzielcze

BGK

BGŻOptima

BNP Paribas Bank Polska

BZ WBK

Citi Handlowy

Credit Agricole

Deutsche Bank

DNB

DZ BANK Polska

Euro Bank

FM Bank PBP

Getin Noble Bank

GMAC Bank Polska

HSBC Polska

Idea Bank

ING Bank Śląski

Inteligo

mBank

PKO Bank Polski

Plus Bank

Raiffeisen Polbank

Santander Consumer Bank

Saxo Bank

Sygma Bank

T-Mobile Usługi Bankowe

Toyota Bank Polska

VW Bank direct

Aktualności

Kariera w finansach

Analizy

Firmy pożyczkowe

Ludzie

Marketing i PR

Inwestycje

Ubezpieczenia

Nieruchomości

Poradniki

SKOK-i

Nasz gość

Produkty finansowe

Zapisz się na newsletter:

BOŚ płaci za korzystanie z ROR – nawet do 720 zł rocznie

2010-09-01, 14:35

Bank Ochrony Środowiska po raz kolejny stawia na innowacyjny produkt – Konto Bez Kantów z Programem Premiowym startuje 1 września. Nowy ROR ma konstrukcję dotychczas niespotykaną na naszym rynku. Bank płaci klientowi za codzienne czynności, jak wykonany przelew, czy zlecenie stałe. Nie trzeba robić nic specjalnego. Miesięcznie będzie można zyskać do 60 zł, co rocznie daje kwotę nawet 720 zł.

Standardową ofertą na rynku staje się prowadzony bez opłat rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, w którego pakiecie znajdują się darmowe przelewy internetowe oraz bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju. Bank Ochrony Środowiska poszedł o krok dalej niż konkurencja i zamiast tylko zwalniać z opłat – płaci klientom! Jednak nie za jednorazowe działanie, jak przeniesienie konta czy polecenie oferty znajomym. BOŚ Bank postawił na premiowanie aktywnego korzystania z konta osobistego. Posiadacze Konta Bez Kantów z Programem Premiowym otrzymują premie pieniężne za wykonywanie podstawowych operacji na posiadanym rachunku. I tak: za wykonany przelew z konta zarabia się 1 zł, za zrealizowane zlecenie stałe – również 1 zł, a za każde zrealizowane polecenie zapłaty aż 3 zł. Łącznie w miesiącu można zyskać 10 zł z tytułu zrealizowanych przelewów i zleceń stałych oraz 15 zł z tytułu zrealizowanych poleceń zapłaty. Ponadto, bank premiuje także dokonywanie operacji bezgotówkowych kartami płatniczymi z logo BOŚ. Klient zyskuje 1 zł za pełne 100 zł wydane w transakcjach kartowych rozliczonych w danym miesiącu. – Łącznie w Programie Premiowym do Konta bez Kantów w ciągu miesiąca można zyskać maksymalnie 60 zł. Aktywne użytkowanie konta przez 12 miesięcy może zatem skutkować kwotą nawet 720 zł – tłumaczy Jacek Pomorski, Dyrektor Departamentu Produktów Detalicznych BOŚ S.A.

 

Posiadacz Konta Bez Kantów z Programem Premiowym otrzymuje kartę debetową Maestro bezpłatną w pierwszym roku użytkowania, bezpłatny dostęp do bankowości elektronicznej, darmowe wszystkie przelewy (również te zlecane w oddziale Banku) oraz będzie mógł korzystać bez opłat ze wszystkich bankomatów w Polsce, a do końca maja 2011 r. również za granicą. Miesięczne prowadzenie Konta Bez Kantów kosztuje 10 zł, jednak biorąc pod uwagę ilość premiowanych operacji i ich charakter, Posiadacz konta bez większego wysiłku będzie w stanie nie tylko nie dopłacać do posiadanego Konta bez Kantów, ale wręcz zyskiwać na jego aktywnym używaniu. – Nowy produkt niewątpliwie wpisuje się w obraną przez BOŚ strategię ekspansji na rynku bankowych produktów detalicznych – mówi Jacek Pomorski.

 

Konto Bez Kantów można otworzyć w placówce banku, telefonicznie, lub za pośrednictwem kuriera – wypełniając i wysyłając do banku wniosek znajdujący się na stronie internetowej BOŚ Banku.


Źródło: BOŚ



Gratuluje pomysłu- tego jeszcze nie było! - model chyba skomplikowany w liczeniu rentowności na tym produkcie dla banku ale ciekawy prawie idealny dla aktywnego klienta! Widać, że kadry BOsia zaczeli zasilać ludzie naprawdę myślący! Spodziewam się umiarkowanego sukcesu ale wielkie punkty za innowacyjny Pomysł!
Mentor - Wrzesień 2, 2010, 00:55
#1
owacje pozostawmy do czasu przeczytania regulaminu; ostatnio już BOŚ został ukarany przez UOKIK za podawanie nieprawdy w reklamie, a powyższy artykuł jest materiałem prasowym, więc jego wiarygodność to wiarygodność rzecznika banku.
Klientów bankowi to i tak nie przyniesie - bo system oddziałowy, bo kadra, itd.
nick - Wrzesień 2, 2010, 09:13
#2
Konto kosztuje 10 zł, więc jak wydamy kartą 1 tys. zł zostaniemy dopiero zwolnienie z tej prowizji i wyjdziemy na 0 zł. I teraz dopiero możemy zarabiać na przelewach, czyli zyskać maksymalnie 10 zł. Inna sprawa to polecenia zapłaty i zlecenia stałe, tylko pytanie ile osób z tego korzysta tak, by zbić kokosy. Warto sprawdzić TOiP, bo pewnie będzie tam troche kantów. Od drugiego roku karta będzie płatna, a jak ktoś będzie chciał zmienić taryfę z dotychczasowego konta na Bezkantowe, to zapłaci od 20 do 50 zł.
lucyfer - Wrzesień 2, 2010, 09:32
#3
Proponuję każdemu wpierw policzyć ile kosztuje go roczne utrzymanie konta dziś a ile kosztowałoby takie samo zachowanie w BOŚ. Dopiero wtedy można coś mądrego powiedzieć o tym, czy to konto jest dla mnie czy nie. Generalnie wygląda, że jak jesteś aktywny, to masz szansę nie tylko odrobić te 10 zł za prowadzenie rachunku, ale jeszcze na tym coś tam zarobić. A że w taryfie są jakieś inne opłaty...też mi nowość, bo niby gdzie ich nie ma...

To co jest absolutną nowością to sam koncept - to bank płaci mi za robienie przelewów czy zleceń stałych! Za sam ten pomysł brawa się należą.
andrzej - Wrzesień 2, 2010, 10:28
#4
Skąd taki wniosek? Może niedokładnie przeczytałam regulamin, ale takiego warunku nie znalazłam. A 10 przelewów w miesiącu wykonuję i tak - w najgorszym przypadku wychodzę na zero, +/- 5-10 złotych...
@lucyfer - Wrzesień 2, 2010, 17:05
#5
a zauważyliście, że od 2 roku karta kosztuje 20 zł miesięcznie?

poza tym zwracam uwagę na:
par. 11 regulaminu
1. Program rozpoczyna się 1 września 2010r.
2. Organizator może zakończyć Program w każdym czasie, bez podania przyczyny

wniosek, program może się skończyć w każdej chwili a opłaty pozostaną ;-/
RobertS - Wrzesień 3, 2010, 09:04
#6
> wniosek, program może się skończyć w każdej chwili a opłaty pozostaną ;-/

Racja, jeżeli zrobią to za wcześnie, to jest jasne, że ludzie uciekną, opinia popsuta itp. Ryzyk-fizyk. Czy w ogóle w umowach o konta są gwarancje, że opłaty i prowizje nie zmienią się przez powiedzmy 12 miesięcy? Nie sądzę.
grace - Wrzesień 3, 2010, 11:14
#7
Do Robert S
Gdzie widzisz w ich taryfie 20zl za miesiąc za kartę po pierwszym roku, PISZE JAK BYK 20zł za rok!!!!!!!!11
Uważny - Wrzesień 4, 2010, 16:41
#8
Też jestem zdania, że trzeba najpierw przeliczyć ilość wszytskich operacji, które się wykonuje - zlecenia stałe wraz z przelewami. Jeśli ktoś aktywnie korzysta z konta to myślę, że w najgorszym wypadku wyjdzie na zero, a najbardziej prawdopodobne, że na tym zarobi. W kążdym razie propozycja godna uwagi napewno sama innowacja zarobkowa jest ciekawa i można się zastanowić nad założeniem takiego konta
Katarzyna - Wrzesień 7, 2010, 12:58
#9
I jeszcze słowo w temacie "w drugim roku karta kosztuje 20 zł rocznie". Po pierwsze - kto wam każe trzymać tę kartę dłużej jak rok? Zarabiasz za operacje i płatności kartą przez 12 miesięcy, a potem pięknie dziękujesz BOŚ za współpracę :) A po drugie - tak całkiem serio - jak zarobisz rocznie powiedzmy 200-300 zł na czysto dla siebie (po odliczeniu tych 10 zł miesięcznie za ROR), to naprawdę będziesz się szczypał o te 20 zł za kartę? W większości banków nie dość, że za kartę zapłacisz, to jeszcze nic nie zarobisz. Myślcie i liczcie. Pozdrawiam. Andrzej
andrzej - Wrzesień 7, 2010, 14:35
#10
I zonowu musze się zgodzić z Andrzejem, faktycznie niby 20 zł w drugim roku trzeba zapłacić, ale kto nam każe to konto tak długo prowadzić. Do tego zarabiając na codziennych czynnościach i tak nawet taka opłata nam się opłaca.
Katarzyna - Wrzesień 8, 2010, 12:02
#11
1. karta do rachunku w BOŚ jest obligatoryjna, więc nie zrezygnujecie z samej karty.
2. za zamknięcie rachunku w ciągu 6 miesięcy od otwarcia płaci się 50 zł. Nie zauważyłam, aby ten warunek nie obowiązywał dla konta bez kantów.
3. po co mi rachunek, gdzie "bank mi zwróci" za aktywne korzystanie, skoro mogę mieć rachunek w innym banku, gdzie za usługi typu przelew czy zlecenie stałe (realizacja) nie zapłacę? Wolę takie rozwiązanie niż wyjście na zero przy przeniesieniu rachunku do BOŚ.
nick - Wrzesień 8, 2010, 17:24
#12
Może masz rację. Mnie jedank korci to zarabianie...:)A może nie zamkną tak szybko tej promocji. Jak myślicie?
Katarzyna - Wrzesień 9, 2010, 11:30
#13
Bank trzeba zdecydowanie nagrodzić, za wprowadznei tej innowacji i rozpoczecie myślenia o aktywnym kliencie. Bardzo fajna propozycja dla ludzi, którzy dokonują dużo przelewów i aktywnie działają na koncie.
Sławek - Wrzesień 10, 2010, 13:00
#14
@nick jakoś nie mogłem Ci uwierzyć :) więc pofatygowałem się na infolinię bośka i dowiedziałem się że:

1. Karta jest wydawana do każdego ror (czyli do Bez Kantów także), ale klient może z niej zrezygnować w dowolnym momencie

2. Od pierwszego września BOŚ zniósł wszelkie opłaty za zamykanie kont, więc już nie pobiera tych 50 zł o których piszesz.

3. Po trzecie argument, że nie wybierasz BOŚ bo wolisz mieć przelewy i zlecenia za darmo jest bez sensu - w Bez Kantów one zawsze są bezpłatne (wszystkie!!!) a dodatkowo bank zapłaci nam za wykonanie pierwszych kilku w miesiącu

andrzej - Wrzesień 10, 2010, 15:34
#15
aha - a co do tego czy to oferta "na dłużej" czy "na chwilę", to dziewczyna z infolinii twierdziła, że nic nie wie żeby to miała być promocja, wewnątrz organizacji jest to ponoć komunikowane jako stała oferta.

ale na piśmie takiego potwierdzenia nie dostanę...:)

czyli: pożyjemy, zobaczymy...
andrzej - Wrzesień 10, 2010, 15:38
#16
Jeśli będzie to faktycznie stałą ofertą wprowadzoną przez boś- a to faktycznie takie konto (otworzne np jako drugie) moze sie oplacac. Jednak jak będzie w rzeczywistości okaze się zapewne w przyszłości.
Kajtek - Wrzesień 12, 2010, 08:25
#17
według źródeł zbliżonych do świętego mikołaja koło siedziby BOŚ załamuje się czasoprzestrzeń, odwracając wszelkie zasady logiki...
mama - Wrzesień 13, 2010, 18:31
#18
@mama
racja, czy ten bank chce normalnie, przejrzyście zarabiać czy raczej później pokątnie (a propos kont-kantów) z klientów ściągać kasę. Czy może status quasi-państwowej instytucji sprawia, że za wynik nie czuje się odpowiedzialny, a pieniądze na pensje i rozwój pozyska z funduszy na ochronę środowiska... Na tak konkurencyjnym rynku dumping raczej się nie udaje
aus - Wrzesień 15, 2010, 15:54
#19
Ja jestem zdania, ze konto to oferuje bardzo atrakcyjne warunki dla klienta aktywnego. Z moich ostatnich obserwacji wynika, że mało który bank wykorzytsuje potencjał tego klienta, a propozycja "Konta bez kantów" wydaje się strzałem w 10-tkę.
Malix - Wrzesień 16, 2010, 14:26
#20
Rzeczywiście za podejście do klienta i umijętne odróżnienie oferty należą sie gratulacje. Konto brzmi naprawdę w porządku!
Kelox - Wrzesień 17, 2010, 14:01
#21
Widzę, że w ostatnim czasie dużo piszą o tym koncie, chyba zacznę sie nim bardziej interesować i tż może mi się uda coś zarobić...
Vel - Wrzesień 20, 2010, 13:59
#22
Widzę również, że zaczynają płacić za fajne komentarze ;]
ha - Wrzesień 21, 2010, 11:32
#23
Zwykły money back 1%...tylko zamiast pisać 1% woleli napisać 1 zł za każde 100 zł wydane kartą (łatwiej jest sobie ten 1 złotyszek wyobrazić niż jakieś wirtualne 1%?). Bo zwrot opłaty za prowadzenie rachunku poprzez 10 przelewów jest dziecinnie prosty. Tylko czy warunki na jakich oferowany jest ten ROR pozostanie długo bez zmian(?)... Konto zdecydowanie dla osób aktywnie korzystających z kart przy płatnościach za zakupy/usługi.
Karol - Wrzesień 21, 2010, 17:45
#24

Bezpłatny newsletter PRNews.pl:

Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 37 tys. odbiorców!