ING Bank wprowadza płatności „one click” dla Blika

ING Bank Śląski poinformował klientów o planowanych zmianach w regulaminie bankowości internetowej. W marcu pojawi się nowa usługa: możliwość opłacania zakupów w sklepach internetowych za pomocą Blika bez przepisywania kodu, czyli tzw. one click.

 

Jak będzie działał nowy mechanizm? Jeśli często dokonujecie zakupów w jednym sklepie, będziecie mogli go sobie dodać do „ulubionych”. Podczas opłacania zakupów system zapyta się was czy przy kolejnych zakupach chcecie płacić bez przepisywania kodu Blik. Jeśli wyrazicie zgodę, następnym razem dostaniecie powiadomienie z prośbą o zatwierdzenie transakcji „jednym klikiem” w aplikacji mobilnej.

 

Tak wygląda komunikat wyświetlający się podczas robienia zakupów

 

Taka usługa działa już w Banku Millennium. Niezależnie od tego, każda transakcja wymaga jednak autoryzacji kodem PIN w aplikacji mobilnej banku. Aplikacja Millennium daje użytkownikowi możliwość zmiany i edycji wcześniej zapamiętanych sklepów i przeglądarek.

 

ING poinformował także klientów o zmniejszeniu z 5 do 3 liczby czeków Blik, które mogą być aktywne w jednym czasie i o wprowadzeniu limitów dla transakcji gotówkowych Blik i czeków Blik. Od marca maksymalny limit dzienny dla transakcji gotówkowych wyniesie 5000 zł, a dla czeków 500 zł.