Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Raporty PRNews.pl

Ludzie PR-u

Hydepark

Wojciech Boczoń

Michał Kisiel

Mateusz Gawin

Wiadomości

Bankowość

Aktualności

Kariera w finansach

Analizy

Firmy pożyczkowe

Ludzie

Marketing i PR

Inwestycje

Ubezpieczenia

Nieruchomości

Poradniki

SKOK-i

Nasz gość

Produkty finansowe

Zapisz się na newsletter:

Sonia Wędrychowicz-Horbatowska rezygnuje ze stanowiska wiceprezesa Citi Handlowego

2012-05-04, 08:01

W komunikacie z dnia 27 kwietnia Citi Handlowy poinformował, że Sonia Wędrychowicz- Horbatowska, wiceprezes zarządu banku odpowiedzialna za bankowość detaliczną, złożyła rezygnację z pełnionej funkcji z przyczyn osobistych.

Rezygnacja wejdzie w życie w dniu 13 maja 2012 r. Na posiedzeniu rady nadzorczej zaplanowanym na 21 maja, prezes banku przedstawi kandydata do objęcia funkcji wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za bankowość detaliczną.

Sonia Wędrychowicz-Horbatowska objęła stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku Handlowego w Warszawie z dniem 1 października 2006 roku. Jednocześnie pełni funkcję Szefa Sektora Bankowości Detalicznej.

Rozpoczęła pracę w Citibank Poland w 1994 r. w dziale Cash Management w Pionie Bankowości Transakcyjnej. W 2002 r. Sonia Wędrychowicz-Horbatowska została szefem Departamentu Zarządzania Środkami Finansowymi i Finansowania Handlu, a w 2003 roku objęła również nadzór nad Departamentem Powiernictwa Papierów Wartościowych. Od końca 2003 roku sprawowała funkcję Szefa Pionu Bankowości Transakcyjnej.

Sonia Wędrychowicz-Horbatowska posiada tytuł magistra handlu zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej oraz licencjat European Business Studies uzyskany na Uniwersytecie Brunel w Londynie.

Źródło: PR News

autor: Wojciech Boczoń



najpierw pozwalniała pracowników a teraz ucieka z podwiniętym ogonem! śmieszna kobietka, tak śmieszna jak i cały ten citibank. Jak juz zarządzający uciekaja to widać jak tam musi być źle. A zgonka, że to z powodów osobistych to bajer, bo pani Sonia jak urodzila dziecko to będąc w pracy mleko odciągała i taksowką do domu wysyłała - taki z niej byl pracuś! Żyła praca w citi a teraz niby sama rezygnuje - albo ją odstrzelili albo spier*** bo wie co się będzie działo niedługo!
Wiesław - Maj 4, 2012, 09:35
#1
Dobrze poinformowane źródła mówią o odstrzeleniu. Potwierdza to komunikat banku, w którym nie ma mowy np. o "kontynuowaniu kariery w strukturach Citigroup" lub poza nimi. Poza tym jeśli 21. maja ma być przedstawiony kandydat, to nie pojawi się on jak Minerwa z głowy Jowisza, tylko w wyniku kilkumiesięcznych poszukiwań prowadzonych przez "renomowaną firmę headhunterską".
Howgh.
Abelardo - Maj 4, 2012, 10:13
#2
ale news, ciekawe dlaczego odstrzał? To z tym mlekiem jako wieloletni pracownik tego banku potwierdzam, zyla praca jak nikt do samego końca w ciąży pracowała.
sss - Maj 4, 2012, 10:57
#3
żegnamy Cię Soniu - pracując w citi pokazałas jak mozna gnoic pracowników w oddziałach, pokazałaś, że nie liczy się człowiek tylko liczba którą on jest w stanie dostarczyć, pokazałaś, że narzucanie nierealnych planów sprzedażowych to u Ciebie norma, pokazałaś, że pracownicy maja tylko i wyłacznie życ pracą a rodzina i ich czas wolny ma iśc w kąt, pokazałas wiele negatywnych rzeczy które w banku mieć miejsca nie powinny. I jak widac i na Ciebie przyszedl czas. Rozstajemy się bez żalu choć jeszcze wielu takich "karierowiczów" siedzi w centrali :(
pracownik citi - Maj 4, 2012, 11:53
#4
Przyszedł i czas na Sonię, potwierdzam o mega planach i brak życia rodzinnego. Szkoda, że pewnie ją zastąpi kolejny świr.
ManiekCiti - Maj 4, 2012, 12:18
#5
pewnie jest tak, ze nie byla jednak wystarczajaco twarda, skoro ja odsuneli. ten kto ja zastapi to dopiero bedzie czolg. przyjdzie i po nas przejedzie bez litosci. zamknie reszte biznesu i zniszczy najlepsze tradycje banku handlowego. szkoda mi Soni jak czytam te komentarze, dawala z siebie tyle, a posuneli ja jak szeregowca z oddzialu. i pewnie bedzie jej rownie trudno znalezc nowa prace jak szeregowcowi, szczegolnie z mniejszego miasta...
pracownik - Maj 4, 2012, 21:15
#6
Sonia była ucieleśnieniem najgorszych cech. Wcale nie potrafiła pracować zespołowo więc jest jedną wielką bzdurą jakich cech poszukuje korporacja u menagerów...
Sam od niej wycierpiałem ale szanse miałem małe bo miala zawsze "sponsorów" którym na rękę był podstępny styl jakim się wykazywała pnąc się po szczeblach....
A że pracocholiczka, to nic nowego w Citi .... sam taki wtedy byłem ale też bank był inny 12-15 lat temu.
oldcitibankier - Maj 5, 2012, 01:19
#7
wreszcie ją dmuchnęli.Niska kultura osobista i bezwzględna osoba... Niech citi uwolni sie od takich osób karierowiczów z małej zapadłej wioski.
muniek - Maj 5, 2012, 03:40
#8
O facecie z podobnymi osiągnięciami i stylem działania mówi się człowiek sukcesu, zdeterminowany, innowator itp. Dla babki, która ma ikrę i od nastu lat miesza skutecznie w polskiej bankowości macie same chamskie wpisy. Wierzę, że o Soni jeszcze usłyszymy.
Inna - Maj 6, 2012, 02:20
#9
przyszła i pora na Bożenę. Dobrze że już się stamtąd ewakuowałem.
shitiboy - Maj 6, 2012, 15:09
#10
Uff....
igor - Maj 7, 2012, 09:45
#11
Tez mialem okazje pracowac z Sonia - bardzo aktywna osoba, otwarta glowa z inicjatywami - a ze zdecydowana...w koncu byla Prezesem. I nikt nie jest idealny.
Tak czy inaczej trudno bedzie zastapic te osobe.
neutral - Maj 7, 2012, 09:53
#12
Mam nadzieję, że Bożenka (vel Sonia) nie znajdzie zatrudnienia w poważnej instytucji. Sposób zarządzania przez ta Panią urąga podstawowym zasadom współpracy, kultury, szacunku dla innego człowieka. Niesamowite, że było to tolerowane przez tak długi czas. Niestety ten fakt źle świadczy o całym Zarządzie (nie tylko polskim) i o całej firmie. Citi określa sposoby postępowania a następnie daje pozwolenie na chamskie, bezlitosne postępowanie zarządzających.
zanjomy - Maj 7, 2012, 09:58
#13
Inna, a czy nie zastanawia Cię, że o innych kobietach na wysokich stanowiskach nie pisze się w ten sposób? Może jednak jest konkretna tego przyczyna. Taka niechęć zbiorowa nie bierze się znikąd.
Do Innej - Maj 7, 2012, 10:37
#14
Może się połapała ze i nią rządzi system, a może wyślą ją do zagranicznej placówki ...no no. Będzie jeszcze gorzej w tym Banku Molochu, który doradzam omijacie z DALEKA !
zenio - Maj 7, 2012, 20:17
#15
a ja jednak mysle ze w BHW jest sporo osbob ktore juz zaluja ze jej nie bedzie. I sporo ktore beda zalowac za kilka miesiecy jak okaze sie ze bez nadzorcy organizacja sie rozlazi w szwach. A nowy szef z Bangalore czy innego Delavare zastanawia sie czy najpierw zamknac oddzial w Bielsku Podlaskim czy Bielsku Bialej czy Bialej Podlaskiej. Polski jezyk Trudna jezyk.

q - Maj 7, 2012, 20:29
#16
Tyle, że "zagraniczni" Prezesi nigdy nie byli wredną suką, która gryzie każdego dla zasady "żeby nie czuł sie pewnie". Ludzie umieja mysleć i działać nie trzeba poganiac ich batem i deptać ich godności. Postepowanei tej Pani w wielu wypadkach było nieetyczne.
benio - Maj 8, 2012, 13:42
#17
do zanjomy.
popieram cie co piszesz pracowałam tam 10 lat, 5 lat w cash management uważam ze to była porazka jesli chodzi o zarzdzajacych to prawda totalne dno
ccc - Maj 8, 2012, 15:46
#18
Amen.
exCiti - Maj 8, 2012, 15:49
#19
szkoda mi tylko tych co zostali, nie dosc ze znowu zwieksza plany to jeszcze beda kazac robic z siebie zupelnego idiote przed klientami - kiedys to byl super bank a teraz marna maszynka to wyciskania
ex - Maj 8, 2012, 18:31
#20
Citi gratulujemy Basi - a przepraszam już nie ;-)
Basia - Maj 8, 2012, 21:48
#21
A co z jej najbliższymi współpracownikami??Np. marketing?
abi - Maj 10, 2012, 12:07
#22
Bozenka byla wybitnie bezwzgledna.nawet mega silnych i doswiadczonych szefow pionu rozjezdzala jak czolg.jest wyjatkowa... I stad te wpisy bo jej unikalnoscma niestety bardzo negatywne fundamenty.nie wierze w powody osobiste to nie jest powod dla niej.
Tuti - Maj 12, 2012, 11:04
#23
NARESZCIE! Ileż to musiało trwać, żeby wreszcie pozbyli się tego potwora. Nie chodzi tylko o koszmarny styl, ale totalną głupotę biznesową tej osoby. Przez taką własnie osobę ten bank się rozpada. Ze 160 oddziałów zamykają 100. Żaden inny bank nie był zarządzany przez osobę totalnie do tego nie nadającą się. To własnie na tej Pani oraz jej "sponsorze" leży odpowiedzialność za to, że "bagatela" ca. 600 osób traci teraz pracę!!! Bank z takim potencjałem i renomą w chwili wejscia do Polski został po prostu rozpieprzony przez nieodpowiedzialne osoby. A przecież w Citi było i jest w dalszym ciągu dużo dobrych osób. No, ale jak na czele staje taka postać, to tak jakby małpie dać do ręki rewolwer (przepraszam wszystkie małpy za to porównanie)...
Były pracownik - Maj 12, 2012, 14:57
#24

do przeczytanego powyżej : "niska kultura osobista; brak wizji i pomysłu na detal, brak koncepcji wyrózniającej Citi, bezwgledny styl zarządzania przykrywający brak umiejętności zarządzania, co zawsze wyjdzie w sytuacji kryzysowej"...

Dodam jeszcze :
Niestety Citi( i inne korpo) czesto stawiajac na chorobliwie ambitnych ludzi z malych miejscowości nie dostrzega, że ludzie Ci mają klapki konia pociągowego...owszem potrafią kosekwentnie dązyć do celu w postaci liczb, za każdą cenę, po ludzkich karkach itp itd ale przez to nie dostarzegają otoczenia i nie potrafią do niego dopasować strategii firmy...na tym polega finezja i prawdziwa umiejętność menadżera. Stać z bacikiem każdy potrafi a tu trzeba wykrzesać inwencję , pomysłowość, zaanagazowanie pracowników nie podszyte strachem tylko współdziałaniem i współtworzeniem..... Jest olbrzymi potencjał w ludziach ale trzeba im odpowiednich szefów. Może Citi powinien zrobić co parę lat przegląd swoich szefów i niektórych pro forma powymieniać.
Maciek - Maj 13, 2012, 09:14
#25
Prawda jest taka że ja wywalili , nowy prezes będzie z USA
i ten pan przyjeżdża po to aby przygotować bank na sprzedaż
wcześniej w europie zamknął już dwa biznesy ....
insider - Maj 15, 2012, 09:52
#26
oj, tam, zaraz zamknął... sprzedały się :) zwłaszcza Belgia, duży i stabilny rynek, ale kogo to obchodzi, jak potrzeba gotówka na zapychanie dziur?
Paweł - Maj 21, 2012, 22:42
#27
Czy potrafi ktoś wymienić osiągnięcia, produkty, serwisy, które wprowadziła Sonia i które przyniosły wymierny zysk (bo propagandowo to śiciły triumfy).
Heniek - Maj 22, 2012, 10:34
#28
ja potrafię - bohaterka artykułu

1. wprowadziła się na rynek
2. podrasowała branding (Bożenka -> Sonia)
3. odniosła finansowy sukces - jako wiceprezes chyba nie biedowała...

mało??
Józio - Maj 24, 2012, 02:24
#29
Ciąg dalszy nastąpił... http://forsal.pl/artykuly/642179,pols...
Sonia - Sierpień 31, 2012, 09:48
#30
Pamiętam jak miałam dyżury nocne , a ona dzoniła na infolinię - citiphone przepytując nas (3 lub 4 os. na zmianie) z produktów o których nawet nie mielismy szkolen ... Robiła nam straszne "weity" - kolejki na lini ... Wyrachowana , zimna s... Mobing w Citi to codzienność ...
Anna - Czerwiec 20, 2013, 11:02
#31

Bezpłatny newsletter PRNews.pl:

Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do ponad 37 tys. odbiorców!