Newsletter jest nieczytelny? Kliknij tutaj aby zobaczyć go online »

newsletter

Newsletter z dnia: Wrz 14, 2017 - Dodaj swoją reklamę!

Raporty PRNews.pl

Raport PRNews.pl: Liczba rachunków walutowych w bankach – II kw. 2017 2017-09-13, 11:05

Dane o liczbie prowadzonych rachunków walutowych podało nam sześć banków. Najwięcej rachunków bieżących w walutach prowadzi BZ WBK – 795 tys. Na drugim miejscu jest ING Bank Śląski – 660 tys., a na trzecim Pekao – 493 tys.

Bankowość

PKO Bank Polski zapewni międzynarodową obsługę finansową Grupie Kapitałowej Orlen 2017-09-13, 12:00

PKN Orlen  PKO Bank Polski podpisały umowę na prowadzenie systemu cash pool, którego nadrzędnym celem jest centralizacja płynności finansowej w międzynarodowej GK Orlen. PKO Bank Polski zapewni w pierwszym kroku centralizację środków spółek z Polski, Niemiec, Czech, Litwy, Łotwy, Estonii i Szwecji. System cash pool będzie obejmował bieżącą konsolidację dodatnich i ujemnych sald w głównych walutach wykorzystywanych przez GK Orlen.

Aktualności

Polacy są oszczędni, ale wzrasta ich hedonizm finansowy 2017-09-13, 12:48

Choć większość Polaków postrzega siebie jako osoby oszczędne, to najlepiej idzie im odkładanie pieniędzy na przyjemności – wynika z trzeciej edycji barometru społecznego „Hedoniści i oszczędni”, zrealizowanego przez instytut IRCenter na zlecenie Grupy Ubezpieczeniowej Europa.

Leasing wciąż zyskuje na popularności 2017-09-13, 11:57

Branża leasingowa w Polsce wzrosła w pierwszej połowie 2017 roku o 11,6%, a dominującym aktywem są wciąż pojazdy lekkie, które stanowią blisko połowę finansowanych leasingiem dóbr, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Choć od 2011 roku leasing dostępny jest również dla osób fizycznych, stanowią oni zaledwie 0,6% wszystkich klientów.

Sukces polskiej firmy technologicznej na nowojorskim Finovate 2017-09-13, 10:31

Jiffee – polskie rozwiązanie, nagrodzone „Best of Show” na Finovate w Nowym Jorku, największym wydarzeniu skupionym wokół nowości technologicznych. Prezentacja technologii Jiffee zaprezentowana 12 września podczas konferencji Fivovate, została uznana za najciekawsze rozwiązanie podczas tej edycji imprezy.

UOKiK ostrzega przed One Life Network 2017-09-13, 10:23

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie przeciwko OneLife Network Limited z Belize. Spółka zachęca do kupowania pakietów edukacyjnych OneLife lub OneAcademy, oferując możliwość otrzymywania korzyści materialnych za wprowadzenie innych osób do systemu.

Ubezpieczenia

Fakty i mity na temat ubezpieczeń dla dziecka 2017-09-13, 12:11

Bezpieczeństwo dziecka to dla rodziców kwestia podstawowa. Każdy rodzic, już od pierwszych lat życia swoich pociech, uczy je zasad bezpieczeństwa, zwracając uwagę na sytuacje, które mogą nieść ze sobą potencjalne zagrożenie. Jednym z elementów pomagających w dbaniu o jakość życia dzieci jest ich ubezpieczenie. Ale czy rodzice wiedzą, jakie ubezpieczenie wybrać, na co zwrócić uwagę i jakie korzyści płyną z posiadania odpowiedniej polisy?

Mobilna Strefa Zdrowia PZU dla dzieci 2017-09-12, 11:39

PZU rusza z akcją bezpłatnych badań profilaktycznych dla dzieci. W ciągu miesiąca Mobilna Strefa Zdrowia PZU odwiedzi kilkanaście szkół podstawowych w województwie pomorskim. W sumie lekarze przeprowadzą...