Raport PRNews.pl: Liczba klientów w bankach – II kw. 2017

Wojciech Boczoń
opublikowano: 2017-09-18 11:38

Na koniec II kwartału 2017 roku ankietowane przez PRNews.pl banki o profilu uniwersalnym obsługiwały łącznie 46 mln klientów, czyli o 185 tys. więcej niż kwartał wcześniej. Spośród dużych banków danych o liczbie klientów nie podał jedynie Getin Bank.[Aktualizacja, godz. 13.35] mBank przesłał poprawione dane. Tabele i tekst zostały zaktualizowane.[Aktualizacja 19.09.2017] Skorygowane dane podesłał także ING Bank Śląski.[Aktualizacja 22.09.2017] Dane uzupełnił Raiffeisen Polbank.

Czołówkę zestawienia okupuje tradycyjnie pięć banków. To PKO Bank Polski (9,3 mln klientów), Bank Pekao (5,3 mln), mBank wraz z Orange Finanse (4,6 mln), Bank Zachodni WBK (4,4 mln) i ING Bank Śląski (4,4 mln).

Spośród dużych banków danych o liczbie klientów nie podał nam Getin Bank. Ostatnie dostępne dane są z grudnia 2015 roku. Wówczas miał 2 mln klientów.

W przypadku liczby klientów indywidualnych czołówka zestawienia pokrywa się z tabelą wyżej. Liderami są PKO BP, Pekao i mBank. Czwarte miejsce niemal ex aequo zajmują BZ WBK i ING Bank Śląski.Z danych udostępnionych nam przez banki komercyjne wynika, że obsługują łącznie 46 mln klientów, z czego 43,8 mln to klienci indywidualni. Oczywiście danych tych nie można zestawiać na przykład z liczbą ludności Polski. Chociażby z tego względu, że wielu klientów się dubluje – korzystają z oferty kilku, a nawet kilkunastu banków. Z kolei przypadku liczby klientów instytucjonalnych trzeba mieć na uwadze, że klientem dla banku są nie tylko firmy, ale także osoby, gminy, miasta, stowarzyszenia czy szkoły.W niedalekiej przyszłości może dojść do zmian w czołówce zestawienia.  Na sprzedaż jest bowiem Deutsche Bank. Z informacji Reutersa wynika, że najbliżej zakupu jest Bank Zachodni WBK. Gdyby udało mu się sfinalizować przejęcie, awansowałby na trzecią pozycję pod względem liczby klientów ogółem.Z danych udostępnionych nam przez banki komercyjne wynika, że obsługują łącznie 46 mln klientów, z czego 43,8 mln to klienci indywidualni. Oczywiście danych tych nie można zestawiać na przykład z liczbą ludności Polski. Chociażby z tego względu, że wielu klientów się dubluje – korzystają z oferty kilku, a nawet kilkunastu banków. Z kolei przypadku liczby klientów instytucjonalnych trzeba mieć na uwadze, że klientem dla banku są nie tylko firmy, ale także osoby, gminy, miasta, stowarzyszenia czy szkoły.W niedalekiej przyszłości może dojść do zmian w czołówce zestawienia.  Na sprzedaż jest bowiem Deutsche Bank. Z informacji Reutersa wynika, że najbliżej zakupu jest Bank Zachodni WBK. Gdyby udało mu się sfinalizować przejęcie, awansowałby na trzecią pozycję pod względem liczby klientów ogółem.
Z danych udostępnionych nam przez banki komercyjne wynika, że obsługują łącznie 46 mln klientów, z czego 43,8 mln to klienci indywidualni. Oczywiście danych tych nie można zestawiać na przykład z liczbą ludności Polski. Chociażby z tego względu, że wielu klientów się dubluje – korzystają z oferty kilku, a nawet kilkunastu banków. Z kolei przypadku liczby klientów instytucjonalnych trzeba mieć na uwadze, że klientem dla banku są nie tylko firmy, ale także osoby, gminy, miasta, stowarzyszenia czy szkoły.W niedalekiej przyszłości może dojść do zmian w czołówce zestawienia.  Na sprzedaż jest bowiem Deutsche Bank. Z informacji Reutersa wynika, że najbliżej zakupu jest Bank Zachodni WBK. Gdyby udało mu się sfinalizować przejęcie, awansowałby na trzecią pozycję pod względem liczby klientów ogółem.