Raport PRNews.pl: Liczba rachunków walutowych w bankach – II kw. 2018

Wojciech Boczoń
opublikowano: 2018-09-17 11:34

Rachunki walutowe zyskują coraz większą popularność – wynika z danych zebranych przez PRNews.pl. Na koniec II kwartału 2018 r. ankietowane banki prowadziły ich już ponad 3,6 mln.

Niestety informacjami na temat rachunków walutowych nie podzieliły się z nami dwa największe banki na rynku – PKO BP i Pekao. Pozostałe instytucje prowadzą już ponad 3,6 mln kont walutowych. W porównaniu do danych z ubiegłego kwartału w zestawieniu doszło do kilku przetasowań. Po II kwartale 2018 r. liderem został ING Bank Śląski, który prowadził 798 tys. kont walutowych – o 38 tys. więcej niż kwartał wcześniej.

moodboard, YAY Foto
moodboard, YAY Foto

Na drugą lokatę spadł Alior Bank, który wraz z kantorem walutowym prowadzi 785 tys. kont walutowych (sam Alior to 345 tys.). Trzecie miejsce zajmuje BZ WBK z 766 tys. aktywnych kont. Na czwartą lokatę awansował mBank, który przekształcił walutowe konta oszczędnościowe w zwyczajne rachunki. Obecnie ma ich 538 tys.

Z tego względu mBank spadł na sam koniec zestawienia – nie prowadzi już kont oszczędnościowych w walutach. Liderem został więc ING Bank Śląski, który kont oszczędnościowych ma 269 tys.Na rosnącą popularność kont oszczędnościowych w walutach niewątpliwie ma wpływ popularyzacja kart wielowalutowych. W ostatnich miesiącach takie karty wprowadziło kilka banków. Dzięki nim użytkownik może płacić za granicą bezpośrednio w danej walucie, bez narażania się na koszty przewalutowania. Karty wielowalutowe automatycznie rozpoznają walutę transakcji i obciążają odpowiednie konto walutowe.Obserwuj @wboczonNa rosnącą popularność kont oszczędnościowych w walutach niewątpliwie ma wpływ popularyzacja kart wielowalutowych. W ostatnich miesiącach takie karty wprowadziło kilka banków. Dzięki nim użytkownik może płacić za granicą bezpośrednio w danej walucie, bez narażania się na koszty przewalutowania. Karty wielowalutowe automatycznie rozpoznają walutę transakcji i obciążają odpowiednie konto walutowe.Obserwuj @wboczon
Na rosnącą popularność kont oszczędnościowych w walutach niewątpliwie ma wpływ popularyzacja kart wielowalutowych. W ostatnich miesiącach takie karty wprowadziło kilka banków. Dzięki nim użytkownik może płacić za granicą bezpośrednio w danej walucie, bez narażania się na koszty przewalutowania. Karty wielowalutowe automatycznie rozpoznają walutę transakcji i obciążają odpowiednie konto walutowe.Obserwuj @wboczon