600 tys. złotych przekażą polskie spółki Grupy Credit Agricole na konto Polskiej Misji Medycznej

Darowizna zostanie przekazana na pomoc medyczną w Ukrainie. Bank wprowadził też darmowe przelewy do Ukrainy, bezpłatne usługi dla klientów narodowości ukraińskiej oraz w wielu wymiarach pomaga ukraińskim pracownikom Credit Agricole. Dodatkowo wspiera działalność wolontariacką – pracownicy otrzymali pięć wolnych, płatnych dni z przeznaczeniem na działania pomocowe dla obywateli Ukrainy.

fot. Shutterstock

W związku z sytuacją na Ukrainie, Credit Agricole Bank Polska, wraz z innymi spółkami Grupy Credit Agricole w Polsce – EFL, CA Ubezpieczenia oraz Amundi Polska, realizuje liczne inicjatywy, by pomóc obywatelom Ukrainy.

– Zostaliśmy postawieni wobec ogromnego wyzwania, jakim jest kryzys humanitarny spowodowany przez działania wojenne w Ukrainie. Ta wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowej solidarności i pomocy. Dlatego nie wahaliśmy się podjąć działań dla tych wszystkich obywateli Ukrainy, którzy pozostali w swoim kraju, tych, którzy uciekają przed wojną, a także tych, którzy od dawna mieszkają w Polsce i mają swoje rodziny na Ukrainie. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by choć trochę ułatwić im przetrwanie tego trudnego okresu – mówi Jean Bernard Mas, Senior Country Officer Credit Agricole w Polsce.

Grupa Credit Agricole nawiązała współpracę ze stowarzyszeniem Polska Misja Medyczna i za jej pośrednictwem przekaże 600 tys. złotych na zakup sprzętu medycznego i leków dla ukraińskich szpitali. Stowarzyszenie działa od ponad 20 lat i udziela pomocy medycznej ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów w najbardziej potrzebujących rejonach świata. Jest jedną z niewielu polskich organizacji pozarządowych, która skupia się wyłącznie na udzielaniu pomocy medycznej.

Pomoc dla ukraińskich pracowników

Szczególną opieką obejmowani są pracownicy banku Credit Agricole Ukraina oraz rodziny pracowników polskiego Credit Agricole, którzy pochodzą z Ukrainy. Polskie spółki Grupy Credit Agricole uruchomiły specjalny wewnętrzny fundusz pomocowy, organizują także transport z granicy, zakwaterowanie i najbardziej potrzebną pomoc.

– Ponadto naszym pracownikom oferujemy płatny urlop, finansowe świadczenie socjalne oraz zapewnienie ciągłości zatrudnienia. Ponadto oferujemy pomoc formalno-prawną, medyczną, psychologiczną w języku polskim i ukraińskim oraz każdą inną, która jest w tej chwili niezbędna – mówi Anna Podlewska, koordynatorka akcji pomocowej w Credit Agricole Bank Polska.

Dodatkowo organizowane są bezpłatne webinary, na których psychologowie uczą, jak radzić sobie ze stresem i emocjami w sytuacji kryzysowej. Uruchomione zostało także pogotowie psychologiczne dla wszystkich pracowników narodowości ukraińskiej i ich rodzin. Na Facebooku uruchomiona została specjalna grupę, która ułatwia wymianę informacji na temat potrzeb i możliwości pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Źródło: Credit Agricole