Natomiast na trzeciej pozycji znalazło się Radio Zet, które wyprzedziło stałego „brązowego medalistę” – Życie Warszawy. Do finałowej piętnastki zakwalifikowały się także dwie stacje telewizyjne – TVN i TVN24 oraz portal internetowy Onet.pl.
W okresie od 1 do 31 października 2004 r. dziennikarze cytowali wiadomości podawane na łamach innych mediów 6485 razy (4865 razy w prasie, 1029 w telewizji i 591 w radiu). Najwięcej odwołań dotyczyło Rzeczpospolitej, na którą powoływano się 1095 razy. Dużym zaskoczeniem jest trzecia lokata Radia Zet, najczęściej cytowanej stacji radiowej – przez ostatnie kilka miesięcy trzecie miejsce należało bowiem do Życia Warszawy. Na doniesienia Radia Zet powoływano się najczęściej w kontekście afery Orlenu (84 cytaty), polityki (54) oraz nowych informacji o zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki. Kolejne pozycje w rankingu rozgłośni radiowych zajęły RMF FM oraz PR 3 PR.
Zdecydowana większość przekazów, to przeglądy prasy. Duża liczba cytatów poruszała temat afer – m.in. afery związanej z Grzegorzem Kurczukiem i ze śmiercią Marka Karpia, a także afery starachowickiej oraz paliwowej. Najwięcej odniesień dotyczyło afery Orlenu i spotkania Jana Kulczyka z Władimirem Ałganowem – tematy te zajmują odpowiednio szóste i ósme miejsce w swojej kategorii. Najwięcej doniesień o działalności komisji śledczej i kulisach afery pochodziło z Radia Zet i RMF FM.
Najczęściej cytowanymi stacjami telewizyjnymi były w październiku TVN i TVN24, na które powoływano się w związku z aferą paliwową oraz polityką. Wśród najczęściej cytowanych stron internetowych na pierwszym miejscu uplasował się Onet.pl, a drugą pozycję zajęła Interia.pl. Obydwa portale cytowano najczęściej w kontekście ciekawostek.
W każdym miesiącu Instytut Monitorowania Mediów analizuje wszystkie przekazy prasowe, telewizyjne i radiowe, w których ich autorzy powołują się na doniesienia innych mediów. Badaniu poddano ok. 500 tytułów prasowych, 6 stacji telewizyjnych oraz wybrane programy 5 rozgłośni radiowych.