Akcje Idea Banku przydzielone inwestorom

W ramach pierwszej oferty publicznej inwestorom przydzielono prawie 10,6 mln akcji Idea Banku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do inwestorów trafiły wyłącznie nowe akcje, z czego 600 tys. akcji przeznaczono dla inwestorów indywidualnych, natomiast prawie 10 mln akcji przydzielono inwestorom instytucjonalnym.

W subskrypcji udział wzięło ponad 5 tys. inwestorów, którym łącznie przydzielono 10.590.884 akcje, z czego 9.990.884 akcje trafiły do inwestorów instytucjonalnych, a 600.000 akcji do inwestorów indywidualnych. Stopa redukcji zapisów w tej ostatniej kategorii inwestorów wyniosła 75%.

Getin Holding, większościowy akcjonariusz Idea Banku, zdecydował się wziąć udział w ofercie publicznej i objął prawie 4,17 mln akcji Idea Banku. Wcześniej Getin Holding zobowiązał się, że po ofercie publicznej nie będzie sprzedawać akcji Banku przez okres co najmniej 12 miesięcy.

Biorąc pod uwagę ostateczną liczbę akcji przydzielonych inwestorom oraz ostateczną cenę akcji, która została ustalona na 24 zł, łączna wartość pierwszej oferty publicznej Idea Banku wyniosła ponad 254 mln zł. – Zgodnie z prezentowanymi celami emisyjnymi, pozyskaną kwotę przeznaczymy przede wszystkim na zwiększenie akcji kredytowej. Zamierzamy kontynuować dynamiczny rozwój naszego Banku, zachowując bezpieczne wskaźniki wypłacalności i nieustannie rozwijając wachlarz produktów i usług dedykowanych przedsiębiorcom. Wierzę, że dzięki dokapitalizowaniu i dalszej wytężonej pracy w krótkim czasie będziemy w stanie znacznie zwiększyć skalę działalności i zbudować dodatkową wartość dla wszystkich akcjonariuszy. Mam nadzieję, że nasze wysiłki i szczególny model biznesowy Idea Banku zostaną docenione przez coraz większe grono inwestorów – powiedział Jarosław Augustyniak, Prezes Zarządu Idea Banku.

Przewidywany termin pierwszego notowania akcji i praw do akcji Idea Banku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to 16 kwietnia 2015 r.