Rękawice bokserskie Dariusza Tigera Michalczewskiego z dedykacją, rękawica Sylwii Gruchały, w której wywalczyła brązowy medal podczas ostatnich igrzysk olimpijskich, narty zdobywcy biegunów Marka Kamińskiego oraz bluza z kapturem „zdjęta” z jednego z muzyków zespołu Sistars to jedne z ponad 100 dostępnych na aukcji Allegro przedmiotów, które można wylicytować w ramach kampanii „Hospicjum to też życie”. Aukcje zakończą się 10 listopada.
?Hospicjum to tez życie” to pierwsza tego rodzaju akcja pomocy dla hospicjów zorganizowana przy szerokim wsparciu mediów i sponsorów. Jej celem jest informacja o ruchu hospicyjnym i ośrodkach medycyny paliatywnej na terenie całego kraju. Jednym z elementów kampanii jest ogólnopolska akcja zbiórki pieniędzy na pomoc dla ruchu hospicyjnego. Fundusze zostana przeznaczone na:
– na wsparcie hospicjów uczestniczących w akcji,
– finansowa pomoc dla braci Jędraszów (dwoje dzieci chorych na nieuleczalną chorobę genetyczna,
– na szkolenie prowadzone przez organizatora kampanii dla pracowników i wolontariuszy z całego kraju.
Serwis aukcyjny Allegro od kilku lat wspiera wszelkie działania charytatywne, udostępniając mechanizmy aukcyjne, powierzchnię reklamową oraz przekazując na ten cel prowizje. Wspólna akcja z Fundacją Hospicja to dopiero początek współpracy, już teraz planowane są kolejne. W trwających do 10 listopada licytacjach można zdobyć m.in.: rekwizyty z serialu ?Złotopolscy”: egzemplarz scenopisu 8 odcinków filmu z autografami aktorów, album z dedykacją Donalda Tuska (wicemarszałek Sejmu RP), srebro rodowe Katarzyny Skrzyneckiej (aktorka i piosenkarka), plakaty z filmu ?Pręgi”, z podpisami jego twórców oraz gadżety klubów sportowych.
W całym kraju działa obecnie ok. 300 ośrodków opieki paliatywnej i hospicyjnej, licząc hospicja, poradnie oraz oddziały szpitalne zajmujące się chorymi w ostatnim etapie ich życia. Hospicjów jest blisko 150. 70 z nich przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii Hospicjum to też Życie.
Co roku w Polsce 200 tysięcy dorosłych i 2 tysiące dzieci wymaga opieki hospicyjnej. Liczba ta stale rośnie. Średni czas pobytu pacjenta w placówce hospicyjnej wynosi ok. miesiąca.
Hospicja prowadzone są w Polsce przez zakony, stowarzyszenia, fundacje, Caritas, samorządy lokalne. Narodowy Fundusz Zdrowia, z którym prowadzący hospicja podpisują kontrakty, pokrywają one tylko część, od 50 do 80 procent wydatków, zależnie od struktury placówki. Resztę muszą zdobyć same – licząc na sponsorów, ludzi dobrej woli, organizując kwesty, akcje, imprezy charytatywne.
Aukcje Fundacji Hospicja: http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=2514304
Więcej informacji o Allegro w dziale Prasa: http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/marketing/press/index.php