Android Pay w ING Banku Śląskim dopiero w drugiej połowie roku

Kilka dni temu ING Bank Śląski udostępnił swoim klientom płatności zbliżeniowe HCE. W kolejnym kroku bank planuje wdrożyć obsługę portfela Android Pay. Będziecie musieli na to rozwiązanie jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Od kilku dni klienci ING Banku mogą się cieszyć płatnościami zbliżeniowymi w technologii HCE. O tym jak ten system działa w Śląskim jako pierwsi – przedpremierowo – mogliście dowiedzieć się z tekstu, który znajduje się tutaj.

YAY Foto

Zgodnie z zapowiedziami, kolejnym krokiem ma być integracja z portfelem firmy Google, czyli Android Pay. Jak się jednak okazuje, nie nastąpi to tak prędko. Z informacji, którą zamieścił bank na Twittrze wynika, że wdrożenie przewidziane jest na drugą połowę roku:

Bank asekuracyjnie mówi o drugiej połowie roku i nie podaje terminów. Jak to bywa przy takich projektach, czasami konieczne są dodatkowe prace i data wdrożenia musi ulec przesunięciu. Za przykład może posłużyć chociażby samo HCE w Śląskim. Początkowo była mowa o IV kw. 2016 roku, ale ostatecznie termin wdrożenia przesunięto na I kw. 2017 r. Informowałem was o tym pierwszy w tekście, który znajduje się tutaj.

Jakie są zasadnicze różnice między HCE w aplikacji, a Android Payem? Żeby płacić za pomocą portfela Google trzeba mieć fizyczną kartę płatniczą. W przypadku HCE można sobie wygenerować taką kartę z chmury. W aplikacji Android Pay nie mamy też możliwości sprawdzenia pełnej historii konta. Z drugiej jednak strony możemy sobie do niej podpiąć karty lojalnościowe.

W Śląskim do 28 grudnia 2017 r. wydanie i obsługa karty HCE będą bezpłatne. Po tym czasie bank zacznie pobierać miesięczną opłatę za kartę – 7 zł. Opłata zostanie pobrana tylko w przypadku braku transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł (w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 18-26 lat na kwotę 200 zł). Przy czym kwota transakcji bezgotówkowych jest liczona łącznie dla dowolnej kombinacji kart: Visa Zbliżeniowa, Debit MasterCard Zbliżeniowa, Zbliżak Visa oraz Mastercard w telefonie, posiadanych przez danego użytkownika, wydanych do jednego rachunku.