Autor książki zwraca uwagę na to, że rynki kapitałowe na całym świecie codziennie są bombardowane setkami informacji. Część z nich dotyczy emitenta, inne – jego bliższego i dalszego otoczenia. Wszystkie te informacje wpływają na wartość firmy-emitenta, co znajduje odzwierciedlenie w cenach jej akcji, obligacji i innych papierów wartościowych. Dlatego tak ważnym zagadnieniem jest pomiar wpływu zdarzeń na rynkach akcji na wartość firmy. W książce opisano między innymi: wpływ ogłoszenia prognoz zysków i ostrzeżeń o niezrealizowaniu prognozy na rynek akcji oraz wpływ ogłoszenia rekomendacji analityków na rynek akcji, Publikacja jest przeznaczona dla analityków giełdowych, doradców inwestycyjnych i inwestorów, a także dla wykładowców i studentów zainteresowanych tą tematyką.
Ideą konkursu o „Nagrodę Banku Handlowego w Warszawie SA” jest promowanie najcenniejszych, najbardziej wartościowych publikacji w dziedzinie teorii ekonomii i finansów. Konkurs organizowany jest nieprzerwanie od 13 lat przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga. Założenia konkursu od jego początków są niezmienne: wnioski o przyznanie nagrody składają władze uczelni i instytutów o profilu ekonomicznym mających siedzibę w Polsce oraz banki i instytucje samorządu gospodarczego, po uzyskaniu rekomendacji władz uczelni bądź instytutów oraz wydawnictwa ekonomiczne. Jury – na wniosek Sekretarza – decyduje o dopuszczeniu pracy do Konkursu. Nagrodę główną stanowi 40 000 zł.
Po uroczystym wręczeniu nagród i inauguracji kolejnej, XIV edycji konkursu, uczestnicy spotkania wzięli udział w dyskusji panelowej w konferencji ekonomicznej „Przyszłość warszawskiej Giełdy papierów wartościowych”, którą poprowadził Rafał Wiatr, Wiceprezes Zarządu Domu Maklerskiego Banku Handlowego S.A.