Bank Gospodarstwa Krajowego tymczasowo pod nowym adresem

Siedzibę BGK w Alejach Jerozolimskich 7 czeka modernizacja. Pracownicy centrali banku właśnie kończą przeprowadzkę do tymczasowej siedziby w nowym biurowcu VARSO 2 przy Chmielnej 73. Bankowcy powrócą do historycznej siedziby za 4 lata, na 100. rocznicę powstania Banku Gospodarstwa Krajowego.

Modernistyczny budynek banku autorstwa prof. Rudolfa Świerczyńskiego stoi w Warszawie przy skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i Nowego Światu od 1931. Przetrwał wojnę i od 1965 r. jest wpisany do rejestru zabytków. Teraz jego wnętrza doczekają się modernizacji, która przywróci im dawny, przedwojenny układ, jednocześnie tworząc nowoczesne i angażujące środowisko pracy.

Budynek w Alejach Jerozolimskich 7 to bardzo ważna część dziedzictwa narodowego i historii Polski. Jako bank rozwoju czujemy odpowiedzialność za przyszłe pokolenia naszych rodaków. Dlatego podjęliśmy decyzję o przywróceniu jego blasku i dawnej świetności. Bank tworzą ludzie, dla których chcemy także stworzyć innowacyjne i angażujące środowisko pracy. Wrócimy tu na nasze 100-lecie – mówi prezes BGK Beata Daszyńska–Muzyczka. Wiemy, jak ważny jest to punkt na mapie Warszawy, dlatego chcemy, aby był dostępny również dla społeczeństwa. – dodaje prezes Daszyńska – Muzyczka.
BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO 07.jpg

Na czas remontu BGK tymczasowo przenosi swoje biura na Chmielną 73 do nowo powstałego kompleksu Varso Place. Na dzisiaj zajmie w nim 12,4 tys. mkw. powierzchni biurowej, a docelowo 13,6 mkw. Istotnym elementem decyzji o wyborze VARSO 2 była także przyjazna środowisku technologia. Budynek zapewnia rozwiązania ograniczające zużycie prądu i wody. Należą do nich m.in. energooszczędna klimatyzacja, ogrzewanie i oświetlenie, oraz m.in. wykorzystanie deszczówki do podlewania zieleni wewnątrz oraz wokół budynku. Materiały użyte do wykończenia budynku nie zawierają substancji szkodliwych.

Dodatkowo BGK wynajął dla swoich pracowników 4,2 tys. mkw. w Central Tower, biurowcu położonym przy skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich. Bankowcy z BGK powoli wracają do pracy w biurze z zachowaniem przepisów sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa.

Bank Gospodarstwa Krajowego to jeden z najbardziej cenionych pracodawców w Polsce. Potwierdza to m.in. przyznany bankowi w tym i zeszłym roku certyfikat Top Employer. Według przeprowadzonego badania, aż 83 proc. pracowników BGK deklaruje dumę z pracy w tej organizacji. BGK jest państwowym bankiem rozwoju, którego misją jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski oraz sektora publicznego w realizacji jego zadań. Bank jest partnerem finansowym aktywnie wspierającym przedsiębiorczość i efektywne wykorzystywanie programów rozwojowych. Jest jednocześnie inicjatorem i uczestnikiem współpracy między biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi.