Bank Nordea otwiera placówkę w Białymstoku

Bank Nordea otworzył w Białymstoku swoją pierwszą placówkę. Charakterystyczne niebieskie logo w kształcie żagla pojawiło się przy ul. Malmeda 7, niedaleko ul. Lipowej i Rynku Zamenhofa. W tej dwupoziomowej placówce, na powierzchni 250 m2 znajdują się 2 stanowiska opiekunów klienta, 2 doradców kredytowych oraz kasa. Na razie na drugim poziomie mieszczą się sale konferencyjne, ale w przyszłości, wraz z przyrostem klientów i one będą przeznaczone do ich obsługi. Natomiast zaraz po wejściu do placówki trafiamy do tzw. strefy 24h, czyli bankomatu, wyposażonego w funkcję wpłat, infomatu z dostępem do bankowości elektronicznej oraz telefonu, poprzez który można na przykład założyć lokatę czy sprawdzić saldo rachunku. Klient może sam dokonać wyboru – osobistego kontaktu z doradcą bankowym lub skorzystać z kanałów elektronicznych.

Czym Nordea chce przekonać potencjalnych klientów? Jej oferta depozytowa jest obecnie najwyższa na rynku. Bank do końca roku oferuje lokatę Superhit oprocentowaną 10 proc. w skali roku. Aby ją założyć, trzeba także otworzyć w nim rachunek. Jego prowadzenie jest jednak bezpłatne, jeśli nasze wpływy będą przekraczały 1.500 zł miesięcznie. Nie zapłacimy poza tym prowizji za wypłaty z bankomatów wszystkich sieci w całej Polsce, a podróżując z kartą płatniczą Nordea w bankomatach tego banku za granicą.

– Podlasie jest regionem zarówno depozytowym, jak i kredytowym. Zatem oferta naszego banku jest odpowiedzią na wszelkie oczekiwania finansowe klientów. Mamy bardzo dobre depozyty i atrakcyjne kredyty, zwłaszcza hipoteczne. Tym bardziej, że nadal udzielamy kredytów we frankach szwajcarskich – mówi Agnieszka Krzywicka, dyrektor oddziału Nordea Bank Polska w Białymstoku. – Zaczynamy w stolicy Polski północno-wschodniej, mieście dobrze rozwijającym się gospodarczo, liczącym 300 tys mieszkańców – dodaje.

Kredyt mieszkaniowy Habitat jest flagowym produktem banku Nordea. Bank udziela go w 7 walutach nawet na 40 lat, na zakup mieszkania, domu lub działki, a także na remont lub budowę. Do 25 proc. wartości nieruchomości można przeznaczyć na dowolny cel.

W uroczystym otwarciu wzięli udział prezesi firm deweloperskich, spółdzielni mieszkaniowych, dużych lokalnych firm oraz władze miasta.

Do końca przyszłego roku Nordea chce mieć sieć 150 placówek w całym kraju, białostocka jest już 136.