Bank Pocztowy drugi na rynku w przyroście ROR

Liczba rachunków bieżących w Banku Pocztowym wzrosła w pierwszym kwartale 2012 r. o 52 tysiące. Przyrost ten plasuje bank na drugim miejscu na rynku*. Na koniec marca 2012 r., bank prowadził już 567 tys. kont osobistych.

Pierwszy kwartał był kontynuacją dynamicznego rozwoju Banku Pocztowego, dzięki czemu bank utrzymał drugą pozycję na rynku w akwizycji rachunków bieżących dla klientów indywidualnych. W ciągu roku (I kw. 2011r. do I kw. 2012r.) przyrost netto Pocztowych Kont Standard i Nestor wyniósł 197 tys. sztuk.

Przyrost wynoszący 52 tys. rachunków pozwolił utrzymać bankowi drugie miejsce – według rankingu serwisu PR News. Wcześniej Bank Pocztowy zajął 4 miejsce w pierwszym półroczu 2011 roku. Dzięki jeszcze lepszej drugiej połowie 2011 roku bank zakończył rok na drugim miejscu. Bank Pocztowy potwierdza w ten sposób, że konsekwentnie realizowania strategia kierowania oferty przede wszystkim do osób z miejscowości do 50 tys. mieszkańców, a także emerytów i rencistów oraz tzw. nieubankowionych, czyli Polaków, którzy do tej pory nie korzystali z usług finansowych przynosi bardzo dobre efekty. Ponad 60% kont otwartych przez bank w 2011 r. klienci otworzyli właśnie w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców.

– Zgodnie z najnowszym badaniem Deloitte w takich miejscowościach zamieszkuje ponad 70% z liczącej 10 mln osób grupy Polaków niekorzystających z usług bankowych. Aktywność i skuteczność działań Banku Pocztowego w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców, zaniedbanych przez inne instytucje pokazują, że w tej części rynku tkwi naprawdę duży potencjał. Nasza konsekwentna praca w tzw. Polsce powiatowej pozytywnie wpływa na zapobieganie temu negatywnemu zjawisku – mówi Tomasz Bogus, prezes zarządu Banku Pocztowego.

Obecnie Polacy prowadzą 26 milionów rachunków bieżących.

Na koniec maja 2012 roku liczba Pocztowych Kont Standard i Nestor przekroczyła 600 tys. sztuk. Większość kont osobistych dla klientów detalicznych prowadzonych przez Bank Pocztowy (wg stanu na koniec marca 2012 r.) to Pocztowe Konta Standard (53%), natomiast Pocztowe Konta Nestor stanowiły 47%. W pierwszym kwartale bank zanotował 10,5% dynamikę wzrostu liczby Pocztowych Kont Nestor. W tym samym czasie dynamika wzrostu liczby Pocztowych Kont Standard wynosiła niemal 10%.

Bank Pocztowy, poza rachunkami bieżącymi, oferuje swoim klientom Pocztowe Konto Oszczędnościowe, którego oprocentowanie może wynieść nawet 6% w skali roku, w zależności od salda zdeponowanych środków. W ofercie znajduje się również Nowe Konto Oszczędnościowe.

Zarówno rachunki bieżące, jak i konta oszczędnościowe prowadzone są bezpłatnie. Pocztowe Konto Nestor oferuje możliwość bezpłatnego dostarczania gotówki przez listonosza pod wskazany adres, bez limitu liczby dostaw. Konta Banku Pocztowego pozwalają na zachowanie przyzwyczajeń oraz zapewniają dostęp do nowoczesnych usług bankowych – m.in. bankowości internetowej, czy przelewów SEPA. Bank oferuje do kont karty płatnicze, kredytowe, jak również możliwość ubiegania się o kredyt w rachunku.

Usługi banku są oferowane poprzez sieć sprzedaży liczącą 56 Placówek, 114 Mikrooddziałów, 2 039 Pocztowych Stanowiskach Finansowych i sieci mobilnych sprzedawców Spółki Dystrybucyjnej. Z oferty banku może skorzystać za pośrednictwem Internetu – www.pocztowy.pl i Call Center.

* Źródło: Ranking PRNews z 04.06.2012 r.

Źródło: Bank Pocztowy