Bank Pocztowy o nieubankowieniu na Forum Ekonomicznym

Przeciwdziałanie wykluczeniu finansowemu, które w Polsce może dotyczyć nawet 9 mln osób, będzie tematem panelu Banku Pocztowego podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy.

„Wykluczenie finansowe – wymysł bankowców czy bariera rozwoju cywilizacyjnego Polski” to tytuł panelu dyskusyjnego, którego gospodarzem jest Banku Pocztowy.  Dyskusja odbędzie się 10 września o g. 13:30 w Sali Marmurowej Nowego Domu Zdrojowego w Krynicy podczas XX Forum Ekonomicznego.

– Wykluczenie finansowe dotyczy grupy od 6 do 9 mln dorosłych Polaków, ale problem ten, w różnej skali, występuje w całej Europie i na świecie. Uznaliśmy, że Forum Ekonomiczne w Krynicy, na którym spotykają się osobistości świata gospodarki, finansów i polityki jest idealnym miejscem do poruszenia tego tematu – mówi Tomasz Bogus, Prezes Zarządu Banku Pocztowego.

W zaplanowanym na 10 września br. panelu Banku Pocztowego, którego moderatorem będzie Tomasz Bogus – Prezes Banku Pocztowego, swój udział potwierdzili: prof. dr hab. Małgorzata Iwanicz-Drozdowska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Maciej Jankowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Sławomir Lachowski – Członek Rady Nadzorczej Meritum Bank ICB S.A., Jose Luis de Mora Gil-Gallardo – Szef Grupy Rozwoju Korporacyjnego Bank Santander, Wojciech Papierak – Wiceprezes Zarządu PKO BP, Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes Zarządu Związku Banków Polskich oraz Janusz Szewczak – Główny Ekonomista SKOK.

Jednym ze sposobów na walkę z nieubankowieniem jest edukacja finansowa oraz zaproponowanie tej grupie osób prostych i przystępnych cenowo produktów i usług. Bank Pocztowy, gospodarz panelu dyskusyjnego w ramach XX Forum Ekonomicznego w Krynicy, osoby niekorzystające dotychczas z bankowości traktuje jako swoją grupę docelową. W swojej ofercie ma bezpłatne rachunki osobiste, Pocztowe Konto Standard i Pocztowe Konto Nestor, które mogą być pierwszym produktem bankowym i przekonać do  korzystania także z innych usług  finansowych.

Tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy jest już 20-stym w historii imprezy, bo rokrocznie odbywa się od 1991 r.  Misją, jaką stawia przed sobą to wydarzenie jest stworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską a krajami sąsiadującymi.  Od lat Forum swoją obecnością zaszczycają wybitni eksperci ze świata polityki, gospodarki i kultury z Europy, Azji i Ameryki.

Źródło: Bank Pocztowy