„Jako nadzór nie wykluczamy żadnego możliwego scenariusza, w każdym scenariuszu będziemy identyfikować inne ryzyko. W przeszłości banki w Polsce były sprzedawane inwestorom niebranżowym, a procesy prywatyzacyjne polegały często na wprowadzeniu mniejszościowych inwestorów” mówi Stanisław Kluza, przewodniczący KNF.
„Możemy w historii znaleźć przykłady instytucji finansowych, które przez to, że miały jednolity akcjonariat, generowały większe ryzyko, jak i takich, które ze względu na zbyt rozproszony akcjonariat miały podwyższone ryzyko działania. Za każdym razem jest to kwestia indywidualnego zrozumienia takiej instytucji. Inaczej zarządza się instytucją wtedy, gdy akcjonariat jest rozdrobniony” dodaje Stanisław Kluza w „Rzeczpospolitej”.
BZ WBK jest jednym z największych banków w Polsce. Znajdziemy w nim produkty przygotowane zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Bank Zachodni proponuje także oferty przygotowane dla konkretnych odbiorów – studentów, osób starszych a także kobiet.
Więcej w „Rzeczpospolitej” w wywiadzie Elizy Więcław „Metoda na Bank Zachodni WBK”.