Bezpłatne doradztwo dla każdego przedsiębiorcy

Zastanawiasz się czy Twoja firma rozwija się w dobrym kierunku? Chcesz wiedzieć, jakich zmian możesz dokonać, aby usprawnić jej działalność? Interesują Cię możliwości rozwoju pod kątem zastosowania innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych lub produktowych? Zgłoś swoją firmę do udziału w bezpłatnym projekcie „Rozwój usług doradczych o charakterze proinnowacyjnym świadczonych przez ośrodki z Krajowej Sieci Innowacji (KSI)”, realizowanym przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Przy pomocy AIP polscy przedsiębiorcy mają dostęp do kompleksowych, wysokiej jakości usług niezbędnych do prowadzenia innowacyjnej działalności. Dzięki projektowi dokonana zostanie ocena przedsiębiorstwa pod kątem potencjału technologicznego oraz potrzeb innowacyjnych. Eksperci zidentyfikują słabe i silne strony firmy poprzez opis i ocenę podstawowego know-how. Wskażą konkretne propozycje kierunków rozwoju przedsiębiorstwa z perspektywy pozyskania i wykorzystania nowych technologii oraz innych rozwiązań.

W ramach projektu przeprowadzonych zostanie łącznie 80 bezpłatnych audytów oraz 8 procesów transferu technologii. Dzięki tym drugim firmy będą mogły poprawić istniejący lub wdrożyć nowy proces technologiczny.

Bezpłatny udział w projekcie umożliwi przedsiębiorcom weryfikację zapotrzebowania na innowacje oraz otrzymanie informacji zwrotnej dotyczącej możliwości zaspokojenia tych potrzeb. Działania AIP przyczynią się do wzmocnienia konkurencyjności Państwa firmy na rynku polskim, jak i europejskim.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.audytytechnologiczne.pl.

Wywiad z firmą Rawo Consulting, która skorzystała z usług audytu technologicznego oraz transferu technologii przeprowadzonych przez fundację Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Dlaczego zdecydowali się Państwo na udział w projekcie realizowanym przez AIP – Ośrodek Krajowej Sieci Innowacji?

Magdalena Grzybowska, Rawo Consulting: Na rynku usług świadczonych drogą elektroniczną pojawia się coraz większa potrzeba audytu technologicznego, który pozwala na lepsze dostosowanie się przedsiębiorstw do warunków panujących w danej dziedzinie. Projekt realizowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości pozwala na skorzystanie z tej usługi bezpłatnie oraz daje możliwość wsparcia przy transferze technologii. Ponadto AIP jest solidną i znaną na rynku marką, jest także ośrodkiem Krajowej Sieci Innowacji, więc zapewnia profesjonalizm współpracy oraz odpowiednią kadrę ekspertów, którzy są jednocześnie konsultantami KSI.

 

Z jakich usług Ośrodka KSI – Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości skorzystała Państwa firma?

Magdalena Grzybowska: Rawo Consulting skorzystała z dwóch form wsparcia przewidzianych w projekcie. Pierwszą z nich był wymieniony wcześniej audyt technologiczny. W jego efekcie powstał raport z audytu, w którym zostały zanalizowane potrzeby technologiczne firmy. Następnie zarekomendowano przeprowadzenie transferu technologii, który usprawni działalność firmy. Konsultanci KSI przyczynili się do znalezienia odpowiedniego dla nas dostawcy technologii oraz uczestniczyli w negocjacjach, wynikiem których były dogodne dla firmy warunki umowy na wdrożenie nowych rozwiązań w przedsiębiorstwie. Na tym samym etapie nasz firma otrzymała od Ośrodka KSI – AIP, pomoc zewnętrzną w zakresie doradztwa prawnego oraz w kwestiach IT.

Czy jesteście Państwo zadowoleni z przebiegu współpracy w ramach projektu?

Magdalena Grzybowska: Oczywiście. Dostępność oraz zaangażowanie konsultantów KSI w realizację usług zasługują na pozytywną ocenę. Współpraca z Ośrodkiem KSI – AIP jest oceniana przez pracowników Rawo Consulting bardzo pozytywnie m.in. dzięki dużej elastyczności czasowej konsultantów oraz klarowności własnych oczekiwań wobec nas i zrozumienia potrzeb firmy w kontekście oferowanych usług.

Jak oceniają Państwo efekty zrealizowanych usług i jaki wpływ mają one na obecną sytuację firmy?

Magdalena Grzybowska: Zrealizowane usługi oraz ich efekty mają pozytywny wpływ na obecną sytuację firmy. Dzięki usłudze audytu technologicznego firma otrzymała istotną ocenę potrzeb technologicznych oraz aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa, a także, co za tym idzie, liczne wskazówki i rozwiązania dotyczące poprawy naszej pozycji rynkowej. Natomiast zarekomendowany transfer technologii, uwzględniający zalecenia konsultantów KSI pozwolił na lepsze dopasowanie się firmy do warunków rynkowych czy oczekiwań potencjalnych klientów, co w efekcie procentuje poprzez poprawę konkurencyjności firmy na rynku usług świadczonych drogą elektroniczną.

Źródło: Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości