BGK znalazł wyjście z sytuacji

„W dniu 21 marca Bank Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie podpisał z Ministerstwem Skarbu porozumienie o współpracy w zakresie wspólnego wykonywania uprawnień właścicielskich wynikających z posiadanych akcji Spółki Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. (…) Porozumienie będzie miało korzystny wpływ na stabilność wskaźników adekwatności kapitałowej Banku Gospodarstwa Krajowego” podaje „Puls Biznesu”.

„Problem objawił się na początku tego roku, jednak wówczas rozmawiano o nim tylko w banku, na radzie nadzorczej oraz w Ministerstwie Finansów, które sprawuje nad nim nadzór. My o sprawie dowiedzieliśmy się z rynku, od klientów BGK, którzy skarżyli się, że w ostatnich miesiącach coraz trudniej dostać w nim kredyt, poręczenie, że bardzo długo trzeba czekać na decyzje, które wciąż są przesuwane.” czytamy w „PB”.

BGK jest bankiem państwowym, który powstał z trzech banków publicznych: Polskiego Banku Krajowego, Zakładu Kredytowego Miast Małopolskich oraz Państwowego Banku Odbudowy.  Obecnie bank realizuje płatności ze środków europejskich przyznanych Polsce na lata 2007 – 2013, w tym tych adresowanych do samorządów, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych.

Więcej w artykule „PKO BP już nie będzie kotwicą dla BGK” w „Pulsie Biznesu”.