BIK udostępnił aplikację mobilną Mój BIK. Jej użytkownicy mogą m.in. sprawdzić historię kredytową i korzystać z alertów

BIK udostępnił aplikację mobilną. Jej głównym założeniem jest bieżący dostęp do historii kredytowej. Klient od razu po zalogowaniu do aplikacji zobaczy wskaźniki, które pokazują aktualny stan jego kredytów. Dzięki temu może szybko skontrolować terminowość spłat lub łączną  kwotę pozostałą do spłaty. Sprawdzi też swoją ocenę punktową BIK (tzw. scoring).

W wariancie rozszerzonym oferty mobilnej klient zyskuje nielimitowany dostęp do Raportu BIK (płatne 49,99 zł co 3 miesiące). Dzięki temu może szczegółowo sprawdzać swoją historię kredytową nawet codziennie. W wariancie podstawowym (9,99 zł miesięcznie) dostęp do Raportu BIK jest dodatkowo płatny za każdą aktualizację (27,99 zł).

Aktualny Raport BIK umożliwia skorzystanie z Analizatora Kredytowego BIK – narzędzia do oceny szans na kredyt. Analizator bierze pod uwagę nie tylko dochody i wydatki, tak jak inne kalkulatory kredytowe. Jako jedyne narzędzie tego typu uwzględnia również historię kredytową w BIK – tak, jak robią to banki.

Aplikacja Mój BIK pomaga też chronić się przed wyłudzeniami na skradzione dane. W obu wariantach oferty dostępne są Alerty BIK: powiadomienia 24/7 o próbach wyłudzenia i opóźnieniach w spłacie kredytów i pożyczek. W aplikacji można też zastrzec swój dokument tożsamości oraz włączyć Zastrzeżenie Kredytowe.

Każdy, kto pobierze aplikację Mój BIK może też skorzystać z BIK Protect. To dodatkowa, bezpłatna funkcja aplikacji, która sprawdza ustawienia telefonu pod kątem bezpieczeństwa – jeśli program znajdzie jakieś niepokojące ustawienia, to poinformuje i podpowie klientowi, co warto zmienić.

Oferta mobilna BIK jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikrofirm.

Aby  skorzystać z oferty mobilnej BIK, po pobraniu aplikacji, klient potwierdza swoją tożsamość. To kluczowe w aplikacji Mój BIK, gdyż chodzi o dostęp do danych objętych tajemnicą bankową. Cały proces jest bardzo prosty, nie powinien potrwać dłużej niż kilkanaście minut.

Klient przy każdorazowym uruchomieniu Aplikacji korzysta ze zdefiniowanego przez siebie hasła PIN. Opcjonalnie może skorzystać z biometrii, czyli weryfikować się za pomocą twarzy lub palca (o ile umożliwia to funkcja posiadanego smartfona).

Z aplikacji  mogą korzystać także dotychczasowi klienci, korzystający z oferty BIK na www.bik.pl. W tym celu nie muszą od nowa przechodzić procesu rejestracji wystarczy, że po pobraniu aplikacji Mój BIK powiążą smartfon ze swoim dotychczasowym kontem w BIK.

Źródło: BIK