BOŚ: Firmy sięgają po faktoring

BOŚ Faktor osiągnął w 2011 r. największą, bo ponad 300 procentową, dynamikę wzrostu wśród firm faktoringowych zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów. Najbardziej popularną usługą wybieraną w BOŚ Faktor przez przedsiębiorców był faktoring z regresem.

Wysokie miejsce w kategorii dynamika wzrostu to już kolejny z rzędu tak dobry wynik BOŚ Faktor, który również po pierwszym półroczu 2011 znajdował się na czele stawki firm faktoringowych zrzeszonych w PZF.

Według najnowszych danych Polskiego Związku Faktorów (rynkowe zestawienie PZF powstaje w oparciu o materiały nadsyłane przez członków Związku), w całym 2011 r. BOŚ wykupił 122 tys. faktur na łączną kwotę 864 mln zł. W porównaniu z rokiem wcześniejszym i obrotami rzędu 215 mln zł stanowi to wzrost w wysokości 301,86 proc. – Wartość wykupionych wierzytelności zdecydowanie przekroczyła założone plany. Dane te potwierdzają, że na przemyślane produkty faktoringowe wciąż jest duży popyt wśród firm z sektora MSP. W moim przekonaniu klienci docenili nasze innowacyjne rozwiązania oraz elastyczność oferty – ocenia Małgorzata Szymańska, Dyrektor Departamentu Faktoringu BOŚ Banku.

Klienci BOŚ Banku najczęściej korzystali z możliwości wydłużenia terminów płatności dla swoich odbiorców. – Zdarzają się sytuacje, kiedy odbiorca woli zapłacić trochę wyższą cenę, ale otrzymać w zamian mocno wydłużony termin płatności – dodaje Małgorzata Szymańska. Platforma BOŚ Faktor oferuje finansowanie niemal od razu po wystawieniu faktury, dzięki czemu znika problem nawet chwilowej utraty płynności finansowej. Odrębnym elementem umowy faktoringowej budzącym duże zainteresowanie jest monitowanie odbiorców klienta przez Bank, co zdecydowanie przyspiesza proces płatniczy.

Faktoring oferowany przez Bank Ochrony Środowiska to wyspecjalizowany produkt finansowy przeznaczony dla właścicieli małych, średnich i dużych firm. W zależności od możliwości i potrzeb przedsiębiorcy mogą skorzystać z różnych wariantów usługi, m.in. krajowego i zagranicznego faktoringu z regresem, faktoringu wymagalnościowego, faktoringu samorządowego lub faktoringu z polisą.

W roku 2011 cały rynek Polskiego Związku Faktorów zanotował wzrost na poziomie 19,32 proc.

Źródło: BOŚ