BOŚ podpisał porozumienie z ZUS umożliwiające składanie wniosków w programie „Rodzina 500 plus

W piątek, 25 marca 2016 roku, Bank Ochrony Środowiska podpisał porozumienie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Umożliwi ono Klientom Banku zakładanie profili oraz składanie wniosków o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500 plus” na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS za pośrednictwem bankowości internetowej. Usługa w BOŚ będzie dostępna już w połowie kwietnia 2016 r.


– „Rodzina 500 plus” jest jednym ze strategicznych programów skierowanych do polskich rodzin. Jako polski bank aktywnie wspieramy działania Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, których celem jest przywrócenie równowagi demograficznej w Polsce – powiedział Stanisław Kluza, p.o. Prezesa Zarządu Banku.

– Współpraca z bankami i szybki proces rejestracji profilu na Platformie Usług Elektronicznych zdecydowanie ułatwi rodzinom występowanie o świadczenia wychowawcze, ale też ułatwi dostęp do instytucji publicznej, do ZUS. Dzięki elektronicznemu kontu w banku każdy w każdej chwili zyska dostęp do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki temu będziemy mogli rozwijać e-administrację w naszym kraju – stwierdził Radosław Stępień, Wiceprezes ZUS ds. IT.

Dzięki porozumieniu Klienci BOŚ będą mogli założyć profil na PUE ZUS i ubiegać się
o świadczenia wychowawcze z programu „Rodzina 500 plus” z dowolnego miejsca – wystarczy zalogowanie się do serwisu internetowego BOŚBank24 Twoje e-Konto i wybranie opcji „Rodzina 500 plus”.

Specjalna zakładka umożliwiająca ubieganie się o wsparcie w ramach programu „Rodzina 500 plus” zostanie udostępniona w serwisie transakcyjnym BOŚ już w połowie kwietnia br.

Bank przygotowuje również dedykowaną uczestnikom programu „Rodzina 500 plus” ofertę produktową. Stworzy ją konkurencyjny rynkowo pakiet, na który składać się będą darmowy ROR oraz atrakcyjnie oprocentowane Konto Oszczędnościowe. Szczegóły Bank poda już wkrótce.

Profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS umożliwia m.in. prowadzenie bieżących rozliczeń składkowych, sprawdzanie danych zapisanych na indywidualnym koncie emerytalnym, bieżący i elektroniczny kontakt z ZUS, dostęp do danych archiwalnych, weryfikację informacji o osobach wskazanych do ubezpieczenia.