„Prawo zmusza banki, które miały stratę, do przygotowania programu naprawczego. BPH zakończył I półrocze z 86 mln złotych straty. Podczas prezentacji tych wyników prezes Józef Wancer zapowiadał, że III kwartał może zakończyć się również na minusie. Z kolei GE Money wypracował w I półroczu zysk w wysokości 93,6 mln złotych. Czy to przede wszystkim fuzja z GE Money Bankiem sprawi, że BPH zakończy na plusie cały 2009 rok? – Łącząc wyniki finansowe w obu bankach, definitywnie będziemy na plusie, tak jak założyliśmy w naszej strategii – mówi Parkietowi Józef Wancer, prezes Banku BPH.”, czytamy.
„Prezes Wancer nie chce rozmawiać o szczegółach. Wyjaśnia, że wyniki za III kwartał bank ogłosi 6 listopada. – Mogę tylko powiedzieć, że sytuacja się poprawia. Jesteśmy poniżej średniej w sektorze bankowym – zapewnia. Bank BPH czeka na zgodę KNF na połączenie z GE Money Bankiem. Amerykański koncern GE jest głównym inwestorem w Banku BPH. Józef Wancer spodziewa się, że KNF wyda zgodę na fuzję najpóźniej na początku grudnia.”, czytamy dalej.
Połączony bank będzie działał pod nazwą Bank BPH SA. Bank aspiruje do zdobycia pozycji banku pierwszego wyboru dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) oraz średniej wielkości klientów korporacyjnych. Do 2012 roku połączony bank zamierza umocnić swoją pozycję na rynku bankowości dla MSP, zdobywając 10 proc. udział w kredytach dla tego segmentu. Na rynku detalicznym aspiracją połączonego banku jest 11 proc. udział w segmencie kart kredytowych, 8 proc. udział w kredytach gotówkowych i 4 proc. udział w kontach osobistych oraz utrzymanie 30 proc. udziału w segmencie kredytów ratalnych, a także 7 proc. udział w kredytach hipotecznych. Bank zamierza również intensywnie rozwijać bankowość korporacyjną powiększając udział w rynku kredytów i rozwijając nowoczesne produkty bankowości transakcyjnej.
Więcej szczegółów w artykule Elizy Więcław pt. „BPH nie obawia się wzrostu nieregularnych kredytów”.
Źródło: Parkiet, Bank BPH
WB