Wybierając najlepsze banki, Rzeczpospolita oceniała tylko te instytucje, których aktywa przekraczały 1 mld zł i dodatkowo przez ostatnie dwa lata osiągały zyski. Wybrane przez jury kryteria to: zmiana portfela kredytów, depozytów, wynik z prowizji oraz wynik z odsetek, zysk netto, wskaźniki rentowności (ROE i ROA), liczba prowadzonych rachunków dla firm i klientów indywidualnych, karty kredytowe dla klientów detalicznych oraz pożyczki gotówkowe.
„Ocenialiśmy zmiany procentowe oraz nominalne, z tym że za zmiany procentowe można było otrzymać więcej punktów. Najmocniej premiowaliśmy dobre wskaźniki efektywności oraz zmianę portfela kredytów i depozytów. W tym roku nie braliśmy pod uwagę przyrostu kapitałów oraz sumy bilansowej”, pisze Rzeczpospolita.
W 2006r. Grupa BRE Banku wypracowała najlepsze wyniki finansowe od początku dekady. Zysk wzrósł do 576,4 mln zł brutto i był o 70% lepszy w porównaniu z 2005 rokiem.
Wpływ na rezultaty BRE miały znakomite trendy sprzedażowe wszystkich 3 linii biznesowych Banku. Rok do roku zyski w obszarze bankowości detalicznej wzrosły o ponad 500%, w bankowości korporacyjnej o 33%, zaś inwestycyjnej o 8,4%. W 2006 roku BRE osiągnął również wysokie przyrosty portfela kredytów (o 49%) i depozytów (o 21%), które w dużej mierze potwierdzają skuteczność biznesową w relacjach z firmami i klientami detalicznymi mBanku i MultiBanku.
W 2006 r. skonsolidowany wskaźnik zwrotu z kapitału (ROE) wyniósł 26,9% brutto, a współczynnik kosztów do dochodów spadł do 63,7%. Współczynnik wypłacalności Grupy wynosi 10,39% (11,06% dla banku).