BZ WBK Partner podwaja liczbę placówek partnerskich

Rok 2009 upłynął sieci BZ WBK Partner pod znakiem wzmożonej pracy, zmian i rozwoju. Wysiłek się opłacał. Bank Zachodni WBK zakończył rok liczbą 91 placówek licencyjnych. Plany na 2010 rok przewidują podwojenie tej liczby.

Według danych Banku Zachodniego WBK podsumowujących rozwój sieci partnerskiej w 2009 roku, największy przyrost placówek licencyjnych odbywał się w województwie wielkopolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, podkarpackim i śląskim. Na inwestycję w biznes bankowy decydują się najczęściej osoby z doświadczeniem finansowym, jak również właściciele firm z branży, którzy chcą zdywersyfikować portfel swoich usług.

Największą inicjatywę inwestycyjną wykazywali mieszkańcy zachodniej, południowej, środkowej i północnej Polski. – W 2010 roku planujemy skoncentrować się na miastach Warmii i Mazur, Małopolski, Śląska oraz Podkarpacia, gdzie rynek finansowy wciąż jest nienasycony. Małe zagęszczenie placówek bankowych w tych województwach sprzyja aktywnej ekspansji sieci partnerskiej – mówi Kamil Polikowski dyrektor Biura Rozwoju Placówek Partnerskich BZ WBK.

Weryfikacja franczyzy Banku Zachodniego WBK w 2009 roku

Jak twierdzi Kamil Polikowski, 2009 rok był okresem weryfikacji jakości działania sieci franczyzowych. Zaostrzenie kryteriów udzielania kredytów hipotecznych oraz gotówkowych, które przed kryzysem stanowiły o sile sprzedaży placówek franczyzowych, znacząco obniżyło ich rentowność. Kryzys zmusił banki do modyfikacji programów partnerskich oraz ograniczenia sprzedaży poprzez kanał pośredników finansowych.

Tymczasem Bank Zachodni WBK sukcesywnie rozwijał ofertę produktową  placówek partnerskich w 2009 r. Kierunek strategii sprawdził się o czym świadczy liczba otwartych placówek licencyjnych. – Rok 2009 nie był łatwym okresem i wymagał mnóstwa pracy, zaangażowania i poświęceń. Patrząc wstecz myślę, że bardzo dobrze wykorzystaliśmy ten czas. Zrealizowaliśmy najważniejsze cele związane z rozwojem BZ WBK Partner. W 2010 roku chcemy podwoić liczbę placówek BZ WBK Partner i w dalszym ciągu rozwijać ofertę produktową – mówi Kamil Polikowski.  

W ciągu roku Bank Zachodni WBK rozbudował ofertę placówek partnerskich o usługi dostępne do tej pory tylko w oddziałach własnych. Wśród nowych produktów jest pakiet kont osobistych wraz z kartami debetowymi, usługi bankowości elektronicznej, produkty depozytowe, sprzedaż kart kredytowych, pośrednictwo w udzielaniu kredytów hipotecznych oraz sprzedaż ubezpieczeń do tych produktów. 

Źródło: BZWBK