BZ WBK przekazał podczas meczów 0,86 mln złotych

860 tysięcy złotych – to wartość przekazów reklamowych przekazanych przez Bank Zachodni WBK instytucjom pożytku publicznego podczas meczów polskiej reprezentacji piłkarskiej z Rumunią i Kanadą, 14 i 18 listopada br.

Wartość medialnej darowizny banku wyliczyła firma badawcza Pentagon Research zajmująca się badaniem mediów i sponsoringu sportowego. W drodze konkursu Bank Zachodni WBK wybrał dwie organizacje, których przekazy były prezentowane podczas meczów zamiast przekazów samego banku – sponsora piłkarskiej reprezentacji Polski – na bandach reklamowych okalających boisko. Były nimi pomagająca osobom z autyzmem fundacja Synapsis oraz fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych.

Jak obliczono „121 efektywnych ekspozycji wspomnianych organizacji zgromadziło razem 480 mln kontaktów widzów z ich markami przy skumulowanej widowni wynoszącej ok. 8 mln widzów”. Zliczano przy tym tylko tzw. ekspozycje efektywne, a więc takie, które są dobrze widoczne, trwają co najmniej 1 sekundę i nie są  fragmentaryczne (min. 80% widoczności).

Podczas meczu z Rumunią w czasie reklamowym podarowanym przez Bank Zachodni WBK fundacja DKMS zachęcała Polaków do rejestrowania zgłoszeń w prowadzonej przez siebie bazie dawców komórek macierzystych.

– „W okresie bezpośrednio po meczach deklarację rejestracji w bazie złożyło około 400 osób – to rzecz bezcenna, bo każde kolejne zgłoszenie to potencjalna szansa na nowe życie dla osoby z białaczką. Jednocześnie, dzięki reklamom w trakcie meczów zwiększyliśmy świadomość potrzeby oddawania szpiku wśród Polaków i naszą rozpoznawalność, co ma bardzo duże znaczenie przy akcjach podczas których rekrutujemy kolejnych potencjalnych dawców” – mówi dyrektor fundacji Kinga Dubicka. 

Podczas meczu z Kanadą, 18 listopada, 7,5 minuty na bandach otrzymała fundacja Synapsis, która promowała pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo społeczne dla osób z autyzmem – Pracownię Rzeczy Różnych oraz prowadzony przez nią sklep internetowy www.rzeczyrozne.pl. Emisja reklam poskutkowała wyraźnym wzrostem zainteresowania sklepem, a w efekcie  zwiększeniem ilości wyświetleń i transakcji zakupowych w ciągu dwóch kolejnych dni po meczu.
 
– „Produkty sklepu www.rzeczyrozne.pl oferują nie tylko dobrą jakość, ciekawą formę i wyjątkowy charakter, ale też wartość dodaną. Każdy kto kupuje w sklepie, daje pracę osobom z autyzmem. Rzeczy Różne to więcej niż dobre produkty, bo łączą dwie wartości: estetykę i etykę. Cześć z zatrudnionych w Pracowni nie poradziłaby sobie na otwartym rynku pracy. Dla niektórych praca w przedsiębiorstwie jest pierwszym etapem na drodze do zatrudnienia na otwartym rynku” – mówi Łukasz Kościuczuk z fundacji Synapsis.

Źródło: BZWBK