Centrala Nordea Bank Polska w Gdyni

Dyskusje na temat lokalizacji centrali Nordea Bank Polska związane były z fuzją z LG Petro Bankiem SA. Obok Gdyni pod uwagę brano Łódź – miasto, z którym związany jest bank LG Petro.

O pozostawieniu siedziby połączonego już banku w Gdyni zadecydowały trzy czynniki: możliwości biznesowe, jakie daje region Pomorza; tradycja – Nordea Bank Polska powstał na bazie Banku Komunalnego, którego założycielem był gdyński samorząd oraz optymalne wykorzystanie zasobów ludzkich banku.

Nordea Bank Polska po fuzji będzie funkcjonował z podziałem na trzy centra biznesowe: w Łodzi, Warszawie i Trójmieście. Centra te będą integralnymi częściami połączonego banku, odpowiedzialnymi za poszczególne piony:

• centrum produkcji w Łodzi zajmować się będzie rozwojem produktów hipotecznych oraz stroną produkcji informatycznej, organizacją produktów Habitat, operacjami i weryfikacją kredytową,

• jednostki organizacyjne w Trójmieście będą odpowiedzialne za rozwój produktów i usług bankowych,

• w gestii jednostek warszawskich, w tym Departamentu Bankowości Skandynawskiej, pozostaną kontakty i budowanie relacji z głównymi klientami korporacyjnymi.

Decyzja o zlokalizowaniu centrali Nordea Bank Polska w Gdyni jest spójna z koncepcją rozwoju biznesu grupy Nordea, która mówi o istotnej roli obszaru wokół Morza Bałtyckiego. Nowa struktura organizacyjna banku odzwierciedla jednak również rosnące znaczenie regionu łódzkiego, daje możliwości dalszego rozwoju banku i równomiernej budowy silnej marki Nordea w trzech strategicznych regionach: Trójmieście, Warszawie i Łodzi.