Tylko w czerwcu 2009 roku w urządzeniach Mennicy Polskiej zarejestrowano 50 tys. transakcji zakupu biletów kodowanych na Warszawskiej Karcie Miejskiej. –Znacznie ponad 10 proc. tych transakcji przypada na płatności kartą. Biorąc pod uwagę fakt, że w naszych biletomatach można płacić kartą dopiero od 15 czerwca 2009 roku, jest to olbrzymi sukces- mówi Michał Czmielewski, dyrektor sprzedaży w Mennicy Polskiej.
W czerwcu tego roku w biletomatach Mennicy osoby korzystające z transportu miejskiego w stolicy kupiły ponad 350 tys. sztuk biletów kartonikowych. Aż 10 tys. z nich zostało opłaconych kartami płatniczymi. – Liczba transakcji obsługiwanych przez biletomaty Mennicy Polskiej stale rośnie. Jesteśmy przekonani, że decydują o tym właściwie dobrane lokalizacje urządzeń, możliwość uiszczenia zapłaty zarówno gotówką jak i kartą, oraz fakt, że urządzenia wydają do 50 zł reszty. Korzystanie z biletomatów po prostu jest bardzo wygodne- mówi dyrektor Czmielewski. Łącznie bilety kartonikowe i doładowania na Warszawską Kartę Miejską kupiło w czerwcu ponad 400 tys. osób, czyli co czwarty mieszkaniec stolicy.
Od wielu miesięcy bolączką Mennicy Polskiej są problemy z instalacją kolejnych urządzeń w stolicy. Obecnie na terenie miasta działają jedynie 64 biletomaty Mennicy Polskiej. W magazynach firmy przy ulicy śelaznej w Warszawie ciągle znajduje się kilkadziesiąt urządzeń, których nie można zamontować z powodu przesuwanych przez stołeczne urzędy terminów wydania niezbędnych zgód i pozwoleń. –Traci na tym miasto, ponieważ w czasie sezonu turystycznego zapotrzebowanie na bilety jednorazowe rośnie o kilkadziesiąt procent miesięcznie. Jeśli turyści nie mogą kupić biletów kartonikowych po prostu jeżdżą transportem miejskim na gapę – oceniają specjaliści Mennicy Polskiej. Zgodnie z umową z Zarządem Transportu Miejskiego Mennica ma zamontować w Warszawie 160 biletomatów.
Źródło: Mennica Polska