Zorganizowana przez krakowskie Muzeum Narodowe wystawa to kolejne przedsięwzięcie artystyczne, w które włączył się bank posiadający w swoich zbiorach największą na świecie kolekcję dzieł sztuki współczesnej zgromadzonych przez jedną firmę. Zbiory z kolekcji prezentowane były w Polsce dwukrotnie. Po sukcesie wystawy Neo Raucha, która miała miejsce zimą 2001 r. Deutsche Bank zaprezentował polskiemu odbiorcy ekspozycję "Oto człowiek" obejmującą ponad 100 obrazów, grafik, rysunków, rzeźb i fotografii oscylujących wokół pytania o istotę człowieczeństwa.
Zaangażowanie banku w wystawę "W stronę Schulza" pozwala kontynuować temat wizerunku człowieka – zmiennego i niejednoznacznego, który jednocześnie nie przestaje być najważniejszą inspiracją dla artystów, a dla odbiorców źródłem najgłębszych doznań i wzruszeń.
W ramach wystawy "W stronę Schulza" widzowie mogą obejrzeć prace wybitnych artystów, m.in.: Zdzisława Beksińskiego, Edwarda Dwurnika, Stasysa Eidrigevičiusa, Rafała Olbińskiego, Tadeusza Kantora, Ryszarda Horowitza. Przykładem interpretacji Schulza w sztuce filmu są fotografie – kadry Witolda Sobocińskiego z filmu Wojciecha Hasa Sanatorium pod Klepsydrą, zdjęcia scenografii Allana Starskiego do obrazu Republika marzeń oraz kadry z filmu Piotra Dumały poświęconego Schulzowi i Kafce. Niewątpliwym atutem wystawy są pochodzące z krakowskich zbiorów grafiki i rysunki samego Brunona Schulza.
Informacje o wystawie:
Miejsce: Muzeum Narodowe w Krakowie, ul. 3-go Maja 1,
Termin: 28 kwietnia – 7 czerwca 2005 r.
Godziny zwiedzania:
– poniedziałek – nieczynne,
– wtorek, środa, czwartek, niedziela – 10.00 – 15.30,
– piątek, sobota – 10.00 – 18.00.
od 1 maja 2005
– poniedziałek – nieczynne,
– wtorek, czwartek – 10.00- 16.00,
– środa, piątek, sobota – 10.00- 19.00,
– niedziela – 10.00 – 15.00.
Cena biletu: 6 zł (ulgowy), 9 zł (normalny)