Deutsche Bank pozostaje na rynku usług finansowych. Będzie obsługiwał klientów korporacyjnych i kredyty walutowe

Po rejestracji podziału przez KRS w dniu 9 listopada 2018 r., Deutsche Bank Polska S.A. kontynuuje rozwój Bankowości Inwestycyjnej i Korporacyjnej, w tym Globalnej Bankowości Transakcyjnej, świadcząc usługi na rzecz polskich i zagranicznych klientów korporacyjnych, instytucji finansowych i sektora publicznego. Bank będzie również obsługiwał posiadaczy walutowych kredytów i pożyczek zabezpieczonych hipotecznie.

Kai Pfaffenbach, Reuters

Deutsche Bank Polska S.A. pozostaje na rynku usług finansowych. Będzie rozwijał Bankowość Inwestycyjną i Korporacyjną, w tym Globalną Bankowość Transakcyjną, kontynuując obsługę polskich i zagranicznych korporacji, instytucji finansowych oraz sektora publicznego w zakresie m.in. bankowości transakcyjnej, powierniczej, obsługi handlu zagranicznego i szytych na miarę rozwiązań korporacyjnych odpowiadających najwyższym, światowym standardom.

Oferta obejmuje szeroki zakres produktów i usług z obszaru zarządzania finansami firm; przechowywania, rozliczania i obsługi płatności w oparciu o papiery wartościowe, rozwiązania dla finansowania instytucji, przedsiębiorstw i samorządów oraz emisji instrumentów dłużnych. Będąc częścią globalnej grupy Deutsche Bank Polska S.A. dostarcza swoim Klientom nie tylko rozwiązania dla rynku polskiego, lecz także umożliwiające rozliczenia i zarządzanie płynnością w wymiarze międzynarodowym, wsparte wiedzą i doświadczeniem pracowników bezpośrednio działających na światowych rynkach. Oferuje klientom obrót instrumentami dłużnymi, certyfikatami depozytowymi, handel dewizami i operacje na rynku pieniężnym; w tym nowoczesne instrumenty finansowe, które ułatwiają zarządzanie ryzykiem kursowym i procentowym. Deutsche Bank Polska S.A. jest także wiodącym bankiem depozytariuszem dla polskich funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.

Na arenie międzynarodowej Deutsche Bank jest jednym z największych banków rozliczeniowych strefy euro. Jest także jednym z najważniejszych globalnych graczy w obszarze obsługi handlu zagranicznego i liderem w zakresie wymiany walut. Bank wspiera polskie i międzynarodowe korporacje w obsłudze transakcji zagranicznych w kwestii zabezpieczenia, finansowania oraz zarządzania ryzykiem walutowym.

9 listopada 2018 r. Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego dokonał rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego Santander Bank Polska S.A. w związku z podziałem Deutsche Bank Polska S.A. Tym samym, Santander Bank Polska S.A. wstąpił z mocy prawa w prawa i obowiązki Deutsche Bank Polska S.A. związane z częścią wydzielaną, obejmującą bankowość detaliczną i business banking, wraz z domem maklerskim DB Securities S.A., z wyłączeniem portfela kredytów mieszkaniowych oraz pożyczek hipotecznych, denominowanych w walutach obcych. Oznacza to, że 10 listopada 2018 r. produkty klientów wydzielonej części, w tym rachunki, lokaty, karty oraz historie rachunków przeszły do Santander Bank Polska S.A., i tym samym stali się oni klientami Santander Bank Polska S.A.

Źródło: Deutsche Bank Polska