DM PKO BP liderem pod względem nowo otwartych rachunków inwestycyjnych

Podczas oferty GPW Dom Maklerski PKO Banku Polskiego był liderem pod względem liczby nowo otwartych rachunków inwestycyjnych. Osiągnął także duży udział rynkowy w zapisach, sięgający blisko 14 proc. Znacznie wzrosło zainteresowanie usługą integracji rachunku maklerskiego z bankowym.

W trakcie zapisów na akcje Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Dom Maklerski PKO Banku Polskiego otworzył aż 17,8 tys. nowych rachunków inwestycyjnych. To najwięcej ze wszystkich domów maklerskich. Za jego pośrednictwem na akcje GPW zapisało się 44,4 tys. inwestorów, co przełożyło się na blisko 14 proc. udział rynkowy i trzecią pozycję pod względem złożonych zapisów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się usługa pozwalająca na składanie zlecenia na zakup instrumentów finansowych przy wykorzystaniu środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Liczba rachunków zintegrowanych powiększyła się aż o 10 tys.

Po ofertach publicznych PZU i Tauronu także oferta GPW zakończyła się dla Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego dużym sukcesem. Podczas tych trzech wielkich prywatyzacji udało nam się zachęcić największą liczbę nowych klientów. W sumie otworzyliśmy blisko 58 tys. rachunków inwestycyjnych. Do tak ogromnego zainteresowania przyczyniło się rozszerzenie sieci sprzedaży i rozwój kanałów zdalnych. W przyszłości zamierzamy także rozwinąć ofertę produktową m.in. o nowe TFI oraz możliwość inwestowania na rynkach zagranicznych – mówi Andrzej Zajko, Zastępca Dyrektora Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Zapisy na akcje GPW przyjmowano drogą internetową w systemie SuperM@kler, poprzez serwisy iPKO oraz Inteligo (dla inwestorów posiadających rachunek bankowy zintegrowany z maklerskim), telefonicznie lub osobiście w sieci 35 Punktów Obsługi Klientów Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego lub 227 oddziałów PKO Banku Polskiego, w których prowadzona jest obsługa maklerska. Najważniejszym kanałem dla transakcji giełdowych staje się Internet. Aktualnie online składanych jest 65 proc. wszystkich zleceń. W ofercie Giełdy 15,1 tys. zapisów tj. 34 proc. inwestorzy złożyli przez Internet.

W ofercie publicznej Giełdy Papierów Wartościowych Dom Maklerski PKO Banku Polskiego był oferującym i współprowadzącym księgę popytu.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego został wyróżniony również przez dziennik „Rzeczpospolita”. Rekomendacje jego analityków okazały się najtrafniejsze. Według rankingu ceny docelowe podane w trzech spośród czterech raportów DM PKO Banku Polskiego, jakie ukazały się w październiku ubiegłego roku, są zbliżone do obecnych notowań giełdowych.

Źródło: PKO Bank Polski