„QS będzie miał dwie ‚nogi biznesowe’. Pierwsza to pośrednictwo kredytowe, a druga windykacja – tłumaczy Andrzej Reterski, dyrektor zarządzający LaSer CF Poland i jednocześnie prezes QS. – Zaczęliśmy od windykacji na rzecz banków, z którymi współpracujemy. Przyjmujemy zlecenia także od innych instytucji. QS zajmuje się tzw. windykacją door to door, co oznacza, że pracownik firmy odwiedza zadłużoną i niespłacającą na czas kredytów osobę np. w domu.”, informuje dziennik.
„Branża pośrednictwa finansowego mocno odczuła kryzys. Jej przychody ostro spadły nie tylko z powodu mniejszego zainteresowania klientów kredytami, ale głównie ze względu na zaostrzenie polityki kredytowej przez banki. LaSer zdecydował o ograniczeniu liczby agentów, z którymi QS współpracował. QS nie tworzy własnej sieci, lecz podpisuje umowy o współpracę z lokalnymi, niewielkimi pośrednikami. Zajęcie się windykacją, cięcie kosztów ma sprawić, by QS zarobił więcej niż w ubiegłym roku, kiedy zysk netto wyniósł 4,5 mln zł.”, pisze gazeta.
Dom Finansowy QS należy od roku 2006 do międzynarodowej grupy finansowej LaSer, z siedzibą w Paryżu. Firma jest multibrokerem – posiada w ofercie kredyty gotówkowe, konsolidacyjne i hipoteczne kilku instytucji. Produkty sprzedawane są w sieciach marketów kredytowych Multika i placówkach QS Kredyt, a także przez alternatywne kanały dystrybucji takie jak: Call Center, internet czy telefonia komórkowa.
Więcej informacji w „Rzeczpospolitej” w artykule „Francuzi tną koszty” autorstwa Elizy Więcław.
WB