Duże szanse Alicji Kornasiewicz na stanowisko prezesa Pekao

„Taka nominacja nie byłaby niespodzianką. Kornasiewicz nie od dziś ma w grupie UniCredit, której częścią jest Bank Pekao, bardzo mocną pozycję. Nie tylko zarządza polską odnogą biura maklerskiego UniCredit CAIB, ale też szefuje austriackiemu bankowi inwestycyjnemu o tej samej nazwie oraz zarządza we włoskiej grupie całym obszarem bankowości inwestycyjnej na terenie tzw. Europy wschodzącej.” informuje gazeta.

„Początkowo większe szanse dawano Luigiemu Lovaglio, dotychczasowemu wiceprezeowi Pekao. W banku mówiło się, że w istocie to on podejmuje kluczowe decyzje. To dzięki niemu Bank Pekao wyrósł na jedną z najbardziej efektywnych instytucji finansowych w Polsce. W zeszłym roku Lovaglio zdał przed Komisją Nadzoru Finansowego egzamin ze znajomości języka polskiego i wydawało się, że UniCredit przygotowuje go do przejęcia schedy po Bieleckim.” donosi „Gazeta Wyborcza”.

Jan Krzysztof Bielecki przed objęciem stanowiska prezesa banku Pekao S.A., pełnił m.in. w 1991 roku funkcję premiera Polski. Po 6 latach zarządzania bankiem Pekao S.A., 24 listopada br. podał się do dymisji z zajmowanego stanowiska. Alicja Józefa Kornasiewicz, która prawdopodobnie zajmie jego miejsce, wcześniej pełniła funkcję wiceminister skarbu.

Więcej na ten temat w „Gazecie Wyborczej” w artykule Macieja Samcika i Niny Hałabuz „Pekao będzie miało panią prezes?”.