eCard: 200 urządzeń zainstalowanych w ciągu roku w całej Polsce

Pierwszy bankomat sieci eCard zainstalowany został w siedzibie firmy 6 grudnia 2006 roku. Po upływie niespełna 12 miesięcy spółka przekroczyła liczbę 200 działających urządzeń i tym samym stała się najdynamiczniej rozwijającą się firmą outsourcingową oferującą transakcje bankomatowe.

Intensywny rozwój sieci bankomatów pod szyldem eCard S.A. jest wynikiem przyspieszenia prac nad projektem blisko o rok. – To była nasza strategiczna decyzja, która co prawda wymagała ogromnych nakładów finansowych, jednak pozwoliła w rekordowo krótkim czasie zbudować sieć zauważalną przez największe instytucje finansowe. Rok 2007 był dla nas pierwszym etapem rozwoju sieci i wszystkie założenia zostały zrealizowane. Rozpoczynamy kolejny, który z punktu widzenia wyniku finansowego będzie zdecydowanie bardziej rentowny, gdyż działające maszyny przynoszą Spółce coraz wyższe przychody – powiedział Konrad Korobowicz, Prezes Zarządu eCard S.A.

Rosnący udział bankomatów eCard w całym rynku, nie uszedł uwadze największych graczy na rynku finansowym. Spółka podpisała umowy typu „network sharing” z BRE Bankiem, Bankiem Handlowym w Warszawie S.A. i Nordea Bankiem oraz zdobyła atrakcyjne lokalizacje dzięki umowom m.in. z sieciami handlowymi Kaufland, Społem, M1, Real czy IKEA. W ostatnich dniach eCard zainstalował 16 urządzeń na stacjach benzynowych koncernu BP. Umowa przewiduje jednak rozszerzenie współpracy o kolejne stacje.

– Zamierzamy utrzymać tempo rozwoju sieci naszych bankomatów. Żeby tego dokonać prowadzimy intensywne rozmowy z kolejnymi instytucjami finansowymi oraz centrami komunikacyjnymi i handlowymi. Planujemy również stopniowe rozszerzanie funkcjonalności naszych urządzeń, które technologicznie są już w tej chwili przygotowane do opłacania np. rachunków za gaz – powiedział Krzysztof Trojak, Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Bankomatów, Członek Zarządu eCard S.A.

Dzisiaj, na milion Polaków przypada jedynie 260 urządzeń i 4880 transakcji miesięcznie, w porównaniu do 700 bankomatów w krajach „starej Unii Europejskiej” i 2880 transakcji miesięcznie. Również Czechy, Słowacja, Węgry i Bułgaria wyprzedzają Polskę w tej kategorii.