Eksperci z Banku Pocztowego i Policji poprowadzą warsztaty dla seniorów z zakresu bezpiecznego korzystania z usług finansowych

Jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa internetowych i telefonicznych usług bankowych, jakie techniki manipulacyjne są najczęściej stosowane przez oszustów oraz w jaki sposób określić wiarygodność informacji o różnych ofertach usług finansowych? – specjaliści z Banku Pocztowego S.A. oraz z Komendy Stołecznej Policji podzielą się z seniorami wiedzą na temat zasad bezpiecznego korzystania z usług finansowych w dobie cyfryzacji. Zajęcia o bezpiecznej bankowości odbędą się w poniedziałek (31 lipca) o godz. 11:00 w „Pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań” w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Eksperci z Banku Pocztowego S.A. oraz z Komendy Stołecznej Policji poprowadzą zajęcia z zakresu bezpiecznego korzystania z usług finansowych za pośrednictwem nowoczesnych technologii informatycznych oraz środowiska informatycznego. Specjaliści opowiedzą m.in. o psychotechnikach oraz socjotechnikach manipulacyjnych, które są najczęściej wykorzystywane podczas dokonywania przestępstw na szkodę klientów instytucji finansowych.

–  Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii informatycznych oraz nowymi możliwościami szybkich płatności coraz częściej dostrzegamy nowy rodzaj cyberprzestępczości. Oszustwa finansowe, których ofiarami zazwyczaj padają seniorzy, w dużej mierze opierają się na socjotechnikach i psychotechnikach manipulacyjnych i wykorzystywaniu ich niewiedzy. W trakcie warsztatów dedykowanych seniorom będziemy przypominać, że najlepszą linią obrony zawsze pozostanie ostrożność oraz rozwaga. Podczas prelekcji będziemy uczulać zgromadzonych, żeby nie instalowali żadnych programów, które mają przekazać dostęp do naszego telefonu, komputera lub systemu bankowości elektronicznej np. fałszywemu „pracownikowi banku”. Podkreślimy również, aby nie udostępniać osobom trzecim naszych danych, takich jak: numer karty kredytowej oraz hasło i login do banku. Podpowiemy także skąd należy czerpać źródła informacji o podmiotach działających na rynku usług finansowych, a także przedstawimy potencjalne rodzaje i taktyki dokonywanych przestępstw, z którymi mogą się spotkać klienci banku – mówi Krzysztof Mucha, Zastępca Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Ryzyka Operacyjnego Banku Pocztowego S.A.

Wydarzenie „Bezpieczne transakcje – praktyczne warsztaty bankowe dla seniorów” odbędzie się w poniedziałek (31 lipca) o godz. 11:00 w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym). Zajęcia są bezpłatne. Warsztaty realizowane są dzięki współpracy Biura Niepodległa, Banku Pocztowego oraz Komendy Stołecznej Policji.

W spotkaniu pt. „Bezpieczne transakcje – praktyczne warsztaty bankowe dla seniorów” jako przedstawiciele Banku Pocztowego wezmą udział: Krzysztof Mucha, Zastępca Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Ryzyka Operacyjnego Banku Pocztowego S.A., oraz Patryk Nogat, Menedżer ds. Przeciwdziałania Przestępstwom Finansowym w Banku Pocztowym S.A.

Źródło: Bank Pocztowy