Trzy szkolenia zakończone sukcesem
W ramach akcji organizatorzy zaplanowali dziewięć bezpłatnych szkoleń w oddziałach firmy w różnych miastach Polski. Pierwsze z nich, będące jednocześnie inauguracją przedsięwzięcia miało miejsce
16. maja w Łodzi, następne w Katowicach (4. czerwca), natomiast poznaniacy mieli szansę porozmawiania ze specjalistami 20. czerwca. Wszystkie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miast i ich okolic. Kamila Melon, koordynator projektu „Szkoła planowania wydatków” firmy emFinanse, Doradcy Finansowi. – Z powodu ograniczonej liczby miejsc, nie wszyscy zainteresowani mogli wziąć w nich udział. Jednak prawdopodobne projekt będzie organizowany cyklicznie i już wkrótce w tych miastach odbędą się kolejne spotkania.
Skąd wziął się pomysł?
Zaledwie co piąta osoba świadomie zarządza budżetem domowym. Coraz więcej osób popada w tak zwane „złe długi”, czyli kredyty, których nie jest w stanie spłacić. – Naszym założeniem było dotarcie zarówno do tych, którzy są już zadłużeni, jak i do tych, którzy takich sytuacji chcą uniknąć – podkreśla Kamila Melon. – Chcemy uświadomić, że wcześniejsza analiza indywidualnej sytuacji materialnej pozwala na zaplanowanie wydatków oraz inwestycji, a w konsekwencji pomaga uniknąć kłopotów finansowych.
Spotkania i narzędzia internetowe
Obok bezpośrednich szkoleń oraz spotkań indywidualnych ze specjalistami organizatorzy zdecydowali się także na stworzenie podstrony internetowej poświęconej projektowi. Zainteresowani mogą tam znaleźć porady, jak zaplanować własny budżet, aby nie popaść w finansowe tarapaty. Eksperci firmy emFinanse wyróżnili 12 sytuacji życiowych, które wymagają znacznych wydatków, wśród których znajdują się między innymi: ślub i wesele, narodziny dziecka, chrzest, komunia, a także przejście na emeryturę. – Na stronie radzimy, jak poradzić sobie z tymi sytuacjami, gdzie szukać oszczędności oraz dodatkowych źródeł finansowania i przede wszystkim, jak je zaplanować. Stworzyliśmy także innowacyjne narzędzia internetowe – kalkulatory finansowe, które pozwalają na obliczanie płynności finansowej każdego gospodarstwa domowego zarówno w aspekcie bieżącym, jak i długofalowym. Na szkoleniach pokazujemy między innymi, jak z nich korzystać. Dzięki nim łatwiej będzie zaplanować swój własny budżet domowy. Narzędzia będą dostępne na stronie także po zakończeniu akcji – mówi Kamila Melon.
Przerwa wakacyjna
Organizatorzy zdecydowali, że w okresie wakacyjnym spotkania nie będą się odbywały. – Wiele osób decyduje się wówczas na wyjazdy. Ta grupa nie miałaby więc okazji skorzystać z naszych szkoleń. Dlatego kolejna odsłona akcji rozpoczyna się w połowie września – mówi Kamila Melon.
Pierwsze, jesienne spotkanie odbędzie się już 19. września we Wrocławiu, kolejne natomiast zaplanowano w Krakowie – 9. października, Gdyni – 17. października, Szczecinie – 31. października, Bydgoszczy – 7. listopada oraz w Warszawie – 21. listopada. – Mamy już pierwsze zgłoszenia. Chętni zapisują się nawet na najpóźniej organizowane szkolenie w Warszawie – mówi Kamila Melon. – Są jeszcze wolne miejsca, więc zainteresowanych zachęcamy do wysyłania zgłoszeń na adres e-mail szkola@emfinanse.pl.