Emisja funduszu Investor Gold FIZ

W dniu 28 września 2011 roku upływa termin składania zapisów na certyfikaty inwestycyjne serii „W” funduszu Investor Gold FIZ. Cena emisyjna wynosi 3.208,99 zł i jest równa wartości aktywów netto na certyfikat inwestycyjny na Dzień Wyceny 8 września 2011 roku przypadający na 7 dni przed dniem planowanego rozpoczęcia przyjmowania zapisów na certyfikaty.

Investor Gold FIZ został utworzony we wrześniu 2006 roku  i do tej pory zarobił 221,12 proc. –  jest to najwyższa stopa zwrotu za ten okres wśród ogólnodostępnych polskich  funduszy inwestycyjnych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Fundusz osiągnął stopę zwrotu w wysokości 53,9 proc.

Investor Gold FIZ lokuje środki w wystandaryzowane instrumenty pochodne, których cena zależy bezpośrednio lub pośrednio od ceny rynkowej złota, a także srebra, platyny i palladu. Ponadto inwestuje w akcje spółek, które działają w branży poszukiwania, rozwoju i eksploatacji złóż metali szlachetnych oraz złóż polimetalicznych, w których złoto, srebro, platyna i pallad stanowią istotną część.
Zakup certyfikatów funduszu Investor Gold FIZ jest dobrym sposobem na inwestowanie na rynku metali szlachetnych. Tego rodzaju inwestycje należą do alternatywnych, zwiększając bezpieczeństwo portfela inwestycyjnego.

Ceny złota a także srebra znajdują się już jedenasty rok w trendzie wzrostowym a eksperci dalej podwyższają prognozy cenowe. Francuski bank BNP Paribas spodziewa się średniej  ceny złota na poziomie 2080 dolarów w 2012 roku oraz 2200 dolarów w 2013 roku. Wg J.P. Morgan Chase & Co. cena złota osiągnie wkrótce poziom 2000 dolarów za uncję oraz 2500 dolarów na koniec tego roku. Natomiast według Financial Forecast Center, cena złota przekroczy 2000 dolarów już w grudniu a w lutym 2012 roku sięgnie 2100 dolarów.

Dynamiczne odbicie notowań po kilkudniowej korekcie świadczy o dużej sile złota wobec  innych aktywów. Dziś przed południem cena tego kruszcu była o 100 dolarów wyższa niż wczoraj. Jak widać kapitał, który powędrował kilka dni temu na rynki obligacji amerykańskich i niemieckich, obniżając ich rentowność do rekordowo niskich poziomów, zaczyna powracać na rynki towarowe i finansowe.

Jan Mazurek

Główny Analityk

Źródło: Investors TFI