Na imprezę tej rangi zapraszani są przedstawiciele największych inwestorów instytucjonalnych oraz firm branżowych, o kapitalizacji przekraczającej z reguły pół miliard dolarów. Wśród 350 zaproszonych gości z całego świata znalazły się jedynie 2 osoby z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
Wyróżnieniem dla polskiego sektora finansowego było zaproszenie Investors TFI. Towarzystwo zarządza Investor Gold FIZ, pierwszym i jak dotąd jedynym polskim funduszem inwestującym w metale szlachetne i spółki wydobywcze. Investors TFI angażuje się w rynek surowców i spółek wydobywczych także przez swój główny fundusz Investor FIZ. Dzięki temu staje się rozpoznawalną marką wśród zagranicznych przedstawicieli branży, którzy prognozują, że inwestycje w złoto, srebro i inne metale szlachetne staną się bardzo popularne w Polsce już w tym roku.
Stopy zwrotu funduszu Investor Gold FIZ
2006: 15.42% (od września)
2007: 29.47%
2008: 10.63%
narastająco: 65.33%
Wyniki funduszu Investor Gold FIZ wydają się potwierdzać tę tezę. Fundusz mimo dużej zmienności charakteryzującej rynek surowcowy wypracowuje co roku wysokie zyski. Od momentu jego rejestracji jesienią 2006 roku wypracował drugi wynik spośród wszystkich funduszy inwestujących w giełdowe instrumenty finansowe. Wyższe zyski wypracował w tym okresie jedynie fundusz Investor FIZ, który także korzysta z hossy na metalach szlachetnych.
Polskie fundusze w Zurychu reprezentował zarządzający nimi Michał Słysz.