Ferratum Bank mobilny. Wkrótce konta osobiste

 Dwa lata temu na naszym rynku pojawił się Ferratum Bank. Bank specjalizuje się w udzielaniu szybkich kredytów online i na pierwszy rzut oka wygląda jak jedna z firm pożyczkowych. Plany zakładają dalszy rozwój i budowę banku mobilnego.

W Polsce Ferratum Bank działa na zasadzie paszportu europejskiego. Licencję na prowadzenie działalności bankowej wydał mu Maltański Urząd Usług Finansowych (Malta Financial Services Authority).  Zgodę na świadczenie usług na naszym rynku wydała mu Komisja Nadzoru Finansowego.

W Polsce do oferty Ferratum Banku włączona została inna marka Ferratum – Ekspres Kasa. Firma, podobnie jak bank, specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek online. W Ferratum Banku można pożyczyć do 3000 zł na 15, 30 lub 60 dni. Znajduje się też pożyczka długoterminowa na 12 miesięcy. Na stronie banku znajdziemy też charakterystyczny dla firm pożyczkowych suwak wyliczający raty kredytu. A także podobne RRSO.

Założycielem Ferratum jest Jorma Jokela, który w 2005 roku powołał spółkę do życia. Dziś grupa Ferratum z siedzibą w Helsinkach prowadzi działalność w 22 krajach, a od dwóch lat ma w swoich strukturach bank. W styczniu 2015 roku Ferratum zadebiutowała na parkiecie frankfurckiej giełdy papierów wartościowych.

Jorma Jorkela zapowiada, że chce zbudować pierwszy mobilny bank w Europie. W założeniu klient miałby jedno konto działające we wszystkich krajach UE. – Jeśli przeprowadziłbym się do Szwecji lub Wielkiej Brytanii, to by otworzyć konto bankowe, potrzebowałbym obecnie stosu dokumentów. W mobilnym banku Ferratum każdy będzie mógł otworzyć konto online, dostępne w głównych europejskich walutach oraz działające już po kilku minutach – zapowiada Jorma Jokela.

Biuro prasowe Ferratum potwierdza, że bank przygotowuje się do wprowadzenia rachunków osobistych, które będą dostępne także w Polsce. Na razie nie podaje jednak szczegółów. Na innych rynkach trwają przygotowania do wprowadzenia dodatkowych usług. W Szwecji dostępny jest już limit kredytowy i plany zakładają wprowadzenie tej usługi do portfela produktów także u nas.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że podobną funkcjonalność oferuje od kilku tygodniu Bank Smart. Konta walutowe prowadzone są w euro i mają funkcjonalność porównywalną z wybranym kontem banku lokalnego zagranicą. W tym tygodniu bank wprowadził ponadto do oferty kartę V PAY. Europejska karta płatnicza V PAY została zaprojektowana z myślą o krajach, w których bardziej popularne są lokalne rozwiązania płatnicze. Więcej na ten temat TUTAJ.

w.boczon@bankier.pl