Fortis Bank połączył się z Dominet Bankiem

Sukcesem zakończyło łączenie Fortis Banku Polska i Dominet Banku. Wszystkie placówki zostały dziś otwarte, klientom udostępniono systemy bankowości internetowej. Tym samym po raz pierwszy na polskim rynku z powodzeniem przeprowadzono równoczesną fuzję prawną i operacyjną banków.

Nowy bank, pod nazwą  Fortis Bank Polska SA, zarejestrował Sąd Rejestrowy w Warszawie w miniony piątek, 31 lipca. Tego samego dnia rozpoczęły się prace związane  z łączeniem systemów informatycznych. Przez cały weekend klienci obu banków mogli korzystać ze swoich kart płatniczych i bankomatów. System bankowości internetowej Dominet Banku był w weekend niedostępny, natomiast systemy Fortis Banku (Pl@net  i BiznesPl@net) działały w ograniczonym czasie.  

Zgodnie z planem, wczoraj oddziały obu banków były zamknięte. Dzisiaj pracują normalnie i –  już we wspólnym systemie informatycznym – realizują  wszystkie operacje zlecone przez klientów. Bez przeszkód można korzystać  z systemów bankowości internetowej Pl@net i Biznes Pl@net. Działa też Centrum Telefoniczne, które dla klientów jest również kanałem transakcyjnym.

Wszystkie rachunki klientów Dominet Banku zostały przeniesione do nowego banku. Nadane im zostały nowe numery, o których klienci zostaną poinformowani listownie  w najbliższych tygodniach. „Stare” numery będą funkcjonować jeszcze do końca stycznia 2010 roku, co oznacza, że przez kolejne miesiące klienci będą mogli posługiwać się obydwoma numerami równolegle.

W oddziałach znajdują się materiały informacyjne dla klientów o nowej ofercie. Wynikiem ujednolicenia oferty jest nowa tabela opłat i prowizji. Dla dotychczasowych klientów Dominet Banku nie zmienią się m.in.: opłaty za prowadzenie konta w wybranym pakiecie, opłaty za rozpatrzenie wniosków kredytowych i prowizje przygotowawcze, opłaty za korzystanie z większości kart kredytowych, ceny przelewów wykonywanych przez system bankowości internetowej.

Klienci nowego banku będą  mogli przeprowadzić operacje bankowe – założyć konto, wziąć kredyt gotówkowy lub samochodowy i oczywiście wpłacić lub wypłacić gotówkę – w każdej z 262 placówek. Tu produkty dla siebie znajdą również mikroprzedsiębiorcy. W 39 spośród wszystkich oddziałów (głównie dawne oddziały Fortis Banku) dostępne będą produkty oferowane w ramach personal banking (m.in. produkty oszczędnościowo – inwestycyjne), jak i rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw. Obsługa największych firm, tak jak do tej pory będzie prowadzona  
w 8 Centrach Obsługi Średnich i Dużych Przedsiębiorstw.

Nowy bank obsługuje ponad 400 tys. klientów, zatrudnia ponad 2,6 tysiąca pracowników  i współpracuje ze 140 partnerami prowadzącymi placówki franczyzowe. Liczba 262 placówek lokuje go na 11. miejscu wśród banków w Polsce, a wartość aktywów na 14. (według danych po II kw. br.).
Źródło: Fortis Bank Polska