Jak informuje bank w raporcie półrocznym wartość netto portfela kredytowego wzrosła o 11% w stosunku do I półrocza 2002 r. Równocześnie nastąpił też wzrost wartości rezerw na kredyty trudne do poziomu 158 mln zł, tj. o 12% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W ciągu I półrocza 2003 jakość portfela kredytowego poprawiła się. Udział kredytów w sytuacji nieregularnej w całym portfelu wyniósł 15% na koniec czerwca br.– wobec 16% na koniec 2002 roku.
Bank odnotował 10% spadek depozytów jednak istotnym w tym kontekście jest fakt, że w ciągu I półrocza nastąpił duży (kilkusetprocentowy) wzrost wartości aktywów zarządzanych przez Fortis Securities Polska SA (FSP), spółkę zależną banku.
Z czynników, które miały największy wpływ na wyniki finansowe osiągnięte w I półroczu 2003 r. wymienić należy, obok wspomnianego już wzrostu portfela kredytowego banku i spadku salda depozytów, wzrost przychodów z tytułu prowizji (2%) osiągnięty dzięki zwiększeniu ilości klientów oraz rodzajów oferowanych usług a także wynik z tytułu odsetek (57 mln zł), który był niższy w stosunku do I półrocza 2002 o 7 mln zł.
W I półroczu br. bank aktywnie rozwijał nowe usługi i wprowadzał do swojej oferty nowe lub modyfikował istniejące. W kontekście przyszłorocznej integracji Polski z Unią Europejską Bank rozpoczął realizację projektu (Do UE z Fortis Bankiem), w ramach którego doradza małym i średnim przedsiębiorstwom, jak starać się o unijne dotacje. Działania te uzyskały patronat Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
Fortis Bank silniej zaakcentował także swoją obecność na rynku detalicznym, promując kredyty hipoteczne. Od czerwca w oddziałach banku można kupić posagowe ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (o nazwie Lepsze Jutro Dziecka), oferowane we współpracy z Credit Suisse Life & Pensions Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie SA.