Franfinance Polska – rekordowy leasing w Money.pl

‚Jakość usług świadczonych przez portal Money.pl oceniam bardzo wysoko.’ – nie krył radości Jan Robert Samsel dyrektor ds. sprzedaży Franfinance Polska Sp. z o.o. ‚Zaczęliśmy sprzedawać w połowie grudnia ubiegłego roku, a już w styczniu podpisaliśmy pierwszy kontrakt, i to od razu w takiej wysokości. Z początku byłem pełen obaw – nie oferujemy produktu dla klienta masowego, koncentrujemy się raczej na leasingu technologii oraz samochodów ciężarowych. Tym bardziej cieszy nas ten sukces.’

‚FranFinance Polska pokazała, że e-biznes jest ciekawym nowym kanałem dystrybucji dla praktycznie każdej instytucji finansowej, trzeba tylko chcieć i, co za tym idzie, odpowiednio zmotywować swoją sieć sprzedaży’ – konstatuje Jerzy Warchałowski, dyrektor ds. sprzedaży on-line w Money.pl. ‚Instytucje finansowe często jeszcze boją się e-biznesu, nie wiedzą jak się za to zabrać. A wystarczy po prostu mocno prosprzedażowe podejście i sukcesy są tylko kwestią czasu. Dla portalu Money.pl to bardzo ważny i pozytywny sygnał, że oprócz kont w wirtualnych bankach czy kredytów mieszkaniowych rośnie popyt także na inne usługi finansowe’.

***

Platforma finansowa będąca częścią portalu Money.pl jest największym, a co najważniejsze dochodowym, tego typu przedsięwzięciem w polskim internecie. W 2003 r. za jej pośrednictwem 30 największych instytucji finansowych w Polsce, m.in. PKO Bank Polski, BRE Bank, Deutsche Bank, ING Bank Śląski, GE Bank Mieszkaniowy, Lukas Bank, Commercial Union, EFL, VB Leasing uruchomiło produkty i usługi finansowe na kwotę 80 mln zł. Obroty na platformie w 2003 roku wzrosły o ponad 170 % w stosunku do roku 2002.

Franfinance Polska Sp. z o.o. należy do czołówki firm leasingowych w Polsce, jest członkiem grupy kapitałowej Société Générale Vendor Services ( SGVS). W roku 2003 wartość podpisanych przez Franfinance umów leasingu wyniosła 466 mln PLN*, co pozwoliło spółce zająć siódme miejsce wśród firm leasingowych w Polsce. 253,6 mln. PLN ( 54,4%) stanowił leasing pojazdów głównie samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych i naczep, 178,5 mln PLN ( 38,3%) stanowiły maszyny i urządzenia pozostałe 7,3% to sprzęt IT.

* wg danych zgromadzonych przez ‚Związek Przedsiębiorstw Leasingowych’.