Teraz każdy klient korzystający z internetowego dostępu do swojego rachunku PKO Inteligo może nie tylko deponować oszczędności na lokatach, ale również samodzielnie zarządzać inwestycjami, wybierając jeden z pięciu oferowanych funduszy. Zakres i schemat działania nowej usługi zostały zbudowane w oparciu o technologię i rozwiązania zastosowane w zintegrowanej wielokanałowej platformie Inteligo. Użycie sprawdzonych i funkcjonujących systemów pozwoliło na maksymalne wykorzystanie dostępnych w banku zasobów.
Fundusze inwestycyjne to oferta dla osób, które chcą samodzielnie pomnażać swoje oszczędności. Zysk z długoterminowych inwestycji w fundusze inwestycyjne przewyższa zwykle zarówno poziom inflacji, jak i zyski z tradycyjnych lokat bankowych. To także możliwość dokonywania dopłat i wypłacania środków w dowolnym czasie. Co więcej, szeroka oferta pozwala klientom korzystającym z bankowości elektronicznej PKO Inteligo na wybór funduszu dopasowanego do ich indywidualnych potrzeb, a skorzystanie z Planu Systematycznego Oszczędzania obniża opłaty manipulacyjne.
Dzięki PKO Inteligo zakup jednostek uczestnictwa jest wygodny i nie wymaga wypełniania żadnych dokumentów ani formularzy. Aby otworzyć rejestr dla wybranego funduszu, wystarczy zalogować się na www.pkointeligo.pl. Nie trzeba deklarować stałych wpłat ani okresu oszczędzania, a w wyborze odpowiedniej strategii inwestycyjnej może pomóc e-doradca. Serwis www.pkointeligo.pl umożliwia kontrolowanie liczby i ceny zakupionych jednostek o dowolnej porze, a wszystkie zlecenia składa się on-line. Do tej pory ta forma inwestowania była dostępna tylko dla posiadaczy wirtualnego konta Inteligo.
Do chwili obecnej, z bankowości elektronicznej PKO Inteligo korzysta, blisko 1,8 mln klientów (wirtualne konto Inteligo posiada ponad 500 tys. klientów), co zapewnia bankowi pozycję lidera na rynku bankowości elektronicznej w Polsce. Z dostępu do tradycyjnych rachunków za pośrednictwem Internetu i telefonu w ramach bankowości elektronicznej PKO Inteligo korzysta już ponad 1,2 mln klientów. Oznacza to, że usługą tą objęto już ponad 20 proc. posiadaczy rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych i aż 40 proc. posiadaczy rachunków Partner z sektora MSP.