Dla inwestorów instytucjonalnych alokowano 1.510.255 akcji, natomiast dla inwestorów detalicznych150.886. W ramach transzy detalicznej149,282 akcji zostanie sprzedanych po cenie z dyskontem a 1.604 akcji po cenie 440 zł za akcję, tj. po cenie płaconej w transzy instytucjonalnej.
Zamknięcie oferty publicznej zaplanowano na 22 marca. Pierwsze transakcje na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych powinny mieć miejsce 23 marca.
Obniżając udziały w ING Banku Śląskim Grupa ING wypełnia wymóg nałożony w 2001 roku przez polskiego regulatora. Grupa ING nie planuje dalszego obniżania 75%-udziału w ING Banku Śląskim. Realizacją transakcji zarządzały wspólnie ING i Citigroup.
„Cena proponowana w ofercie publicznej stanowi potwierdzenie jakości organizacji, którą budowaliśmy w Polsce przez lata oraz wyników uzyskanych w zakresie pozycji rynkowej” – powiedział Eli Leenaars, Członek Zarządu Grupy ING, odpowiedzialny za obszar bankowości detalicznej. „Pomimo obniżenia udziałów, ING Bank Ślaski pozostanie trzonem naszej strategii bankowej w Polsce i w dalszym ciągu będziemy postrzegać Polskę jako jeden z naszych kluczowych rynków.”
ING Bank Ślaski to piąty największy bank w Polsce pod względem wielkości aktywów i czwarty największy bank pod względem bazy depozytowej. Na dzień 31 grudnia 2004, suma aktywów ING Banku Śląskiego wynosiła 8.550 mln Euro a suma depozytów 6.974 mln Euro, co stanowiło odpowiednio: 6,4% i 8,1% sumy aktywów i sumy depozytów polskiego sektora bankowego. ING Bank Śląski to spółka, której udziałowcem większościowym jest ING Bank NV. ING Bank Śląski świadczy usługi bankowości detalicznej i korporacyjnej na terenie Polski.