Hestia wdraża System Zarządzania Ryzykiem

System Zarządzania Ryzykiem pozwala na jeszcze szybsze i bardziej trafne niż dotychczas identyfikowanie zagrożeń, a co za tym idzie – podjęcie właściwych decyzji, które mogą wpłynąć na zminimalizowanie niepewności w zarządzaniu firmą i uzyskanie przewagi konkurencyjnej. Rozwiązanie to, bardzo popularne na Zachodzie, w Polsce dopiero raczkuje.

– Jest to narzędzie wspierające zarządzanie spółkami Grupy – mówi Marcin Okuniewski, Menedżer Ryzyka Grupy Ergo Hestia z Hestii Loss Control, która firmuje nowe rozwiązanie. – Dzięki niemu Zarząd i dyrektorzy otrzymają pełniejszy obraz ryzyka, na jakie jest narażona firma podczas codziennego funkcjonowania. Uzyskanie rzetelnego obrazu ryzyka pozwoli wypracować i wprowadzić w życie rozwiązania, które zminimalizują negatywne zjawiska – np. takie jak: utrata wartościowych pracowników, klientów czy reputacji. Jednocześnie łatwiejsze będzie wykorzystywanie szans, takich jak np. wejście na nowy rynek. System opiera się na założeniu, że ryzyko to po prostu niepewność, a nie zagrożenie samo w sobie.

Spółka Hestia Loss Control od 1999 roku świadczy usługi związane z obsługą inżynierską ryzyk – m.in. ocenia ryzyka i proponuje środki prewencyjne podnoszące poziom bezpieczeństwa, pomaga zarządzać bezpieczeństwem flot pojazdów oraz szacować wartość majątku do celów ubezpieczeniowych.

– Czysta ochrona ubezpieczeniowa to dziś za mało – dodaje Zbigniew Żyra, prezes Hestii Loss Control. – Firmy, świadome różnych zagrożeń, oczekują od towarzystw ubezpieczeniowych szeroko pojętego doradztwa w zakresie minimalizacji ryzyka. Od wielu lat udzielamy odpowiedniego wsparcia w takich obszarach, jak: ryzyka ogniowe, techniczne, utraty zysku czy odpowiedzialności cywilnej za produkt i szkody środowiskowe. Teraz przyszedł czas na profesjonalny konsulting dotyczący opracowywania i wdrażania systemów zarządzania ryzykiem. Ergo Hestia jest jednym z pierwszym propagatorów tego narzędzia na polskim rynku.

Hestia Loss Control jest członkiem stowarzyszenia zarządzania ryzykiem POLRISK, należącego od niedawna do Federacji Europejskich Stowarzyszeń Menedżerów Ryzyka (FERMA).