Historia – na bank!

Co wspólnego z powstaniem PKO miał marszałek Józef Piłsudski? Jakie znaczenie w okresie międzywojennym miała symbolika trzech kłosów? Co oznacza skrót SKO? Na te i inne pytania łódzcy uczniowie znajdą odpowiedź podczas spotkań „Wiedza na bank – oszczędzanie kiedyś i dziś”. Zostaną one zorganizowane w ramach wystawy multimedialnej „Tradycja i Nowoczesność. 1919 – 2009”, na którą zaprasza PKO Bank Polski.

Wystawa „Tradycja i Nowoczesność.1919 – 2009” mieści się w Oddziale 1. PKO Banku Polskiego w Łodzi, Dzięki zastosowanym multimedialnym narzędziom, odwiedzający ją uczniowie odbędą ciekawą i kształcącą podróż w czasie. Od Polski międzywojennej, poprzez II wojnę światową, następnie PRL, aż do współczesności – wystawa pozwoli uczniom poznać historię największego banku w Polsce, a co za tym idzie, również dzieje polskiej gospodarki.

Odwiedzający będą mogli także przekonać się, jakie zmiany zaszły w społeczeństwie. Przechadzka po historii gospodarczej Polski i świecie finansów przeznaczona jest dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych i I-II gimnazjów.

Spotkanie rozpoczyna się w dwudziestoleciu międzywojennym i obejmuje kolejne dziewięćdziesiąt lat historii PKO Banku Polskiego i polskiej bankowości. Uczniowie sami będą mogli porównać metody oszczędzania, które stosowane były w poprzednich dekadach z wykorzystywanymi współcześnie, ale także brać udział w atrakcyjnych konkursach. Spotkania zakończą praktyczne wskazówki i porady, jak zarządzać osobistymi finansami.

Udział w spotkaniach „Wiedza na bank – oszczędzanie kiedyś i dziś” jest nieodpłatny. Zajęcia organizowane będą do 29 stycznia, w dni robocze w godzinach 9 – 15. Warunkiem udziału jest wcześniejsze zgłoszenie szkoły. Grupa uczniów powinna liczyć do 20 osób.

Źródło: PKO Bank Polski