HR-owy świat przyjechał do Polski

Cztery dni trwały panele, wykłady i warsztaty XIII Kongresu Kadry i jednocześnie 40. Światowej Konferencji IFTDO & Expo. Nowoczesna Firma i Obserwatorium Zarządzania w dniach 8-11 maja 2011 zorganizowały największe w historii wydarzenie HR-owe w naszej części Europy.

Wydarzenie zgromadziło łącznie około 2000 uczestników – 1000 uczestników Konferencji z Polski i ze świata oraz 1000 odwiedzających Expo.

Ponad 150 prelegentów, w tym 30 z wielu krajów świata prezentowało konkretne rozwiązania, case study swoich organizacji. Rozmawiano też o tym, w jaki sposób profesjonaliści reprezentujący różne kultury, dyscypliny i podejścia do zarządzania ludźmi mogą wesprzeć organizacje w osiąganiu wysokiej efektywności i rozwoju ich potencjału oraz czego mogą uczyć się od siebie nawzajem.

40. Światowa Konferencja IFTDO & Expo to również doskonała okazja do dzielenia się wiedzą i nawiązania cennych kontaktów zawodowych w międzynarodowym środowisku, zarówno podczas Konferencji, jak i uroczystej Gali IFTDO & Expo, która odbywała się na Zamku Królewskim. Dla ponad 150 gości z kilkudziesięciu krajów świata Polska była niezwykle ciekawa także turystycznie i kulturowo. Stąd dodatkowy program konferencji IFTDO & Expo obejmował między innymi zwiedzanie Warszaw, Zamku Królewskiego, koncerty chopinowskie.

Od gości specjalnych konferencji wśród, których są między innymi Prof. Victor H. Vroom, Michael A. Potter (UK), Bob Morton (UK) Stephen Taylor (UK) można było usłyszeć jak będzie wyglądać HR w Europie w najbliższych latach? Jak kształtować skutecznych liderów? Jak zwiększyć efektywność pracowników? Oraz jakie są globalne i kulturowe aspekty zarządzania ludźmi.

Kluczowe zagadnienia konferencji realizowane w czasie kilkudziesięciu paneli przez ponad 150 prelegentów to:

Tradycyjnie zostały też przyznane prestiżowe Godła Inwestor w Kapitał Ludzki. Uzyskały je firmy, które prowadzą politykę kadrową na najwyższym poziomie. Tym razem Gala Programu Inwestor w Kapitał Ludzki towarzyszyła 40. edycji IFTDO World Conference & Expo.

Organizatorem Programu badawczo-certyfikacyjnego Inwestor w Kapitał Ludzki jest Fundacja Obserwatorium Zarządzania.

 

Laureatami Godła Inwestor w Kapitał Ludzki zostały firmy, które mogą pochwalić się znacząco wyższymi niż średnia z innych polskich firm wskaźnikach Kapitału Ludzkiego. Przyznanie Certyfikatu to także opłacalna inwestycja – badania w ramach Programu potwierdzają silny związek kluczowych wskaźników Kapitału Ludzkiego z wydajnością pracowników oraz efektywnością organizacji. Bardzo ważne dla każdej organizacji jest to, że Godło odzwierciedla zarówno opinie pracowników firmy, jak i stan prowadzonej polityki kadrowej ocenianej w procesie badawczym. Wśród kilkunastu tegorocznych laureatów są między innymi: Bank BPH S.A. Grupa GE Capital, BSH Sp. z o.o. , Ceramika Paradyż Sp. z o.o., Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA, Michelin Polska S.A., Nordea Bank Polska S.A.

Jak mówi Ireneusz Tomczak, szef Obserwatorium Zarządzania – to wielki dowód uznania i zaufania międzynarodowego środowiska HR, bo to pierwsza w 40. letniej historii organizacji Konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to też duży sukces organizatorów i samego Tomczaka, który od kilkunastu lat namawia polskich ekspertów i firmy do otwarcia na świat, do udziału w kongresach i konferencjach HR na całym świecie. Dzięki Nowoczesnej Firmie wielu ekspertów jest dziś afiliowana przy organizacjach światowych, korzysta z rozleglej wiedzy, certyfikacji, dostępu do najlepszych światowych programów szkoleniowych i rozwiązań HR.

Dla polskich uczestników Konferencji zaskakujące było to, że eksperci z dosyć egzotycznych dla nas krajów azjatyckich czy afrykańskich (często występujących w regionalnych strojach) stosują bardzo nowoczesne i ciekawe rozwiązania. Dla nich – to, że Polska jest niezwykłym krajem, a jednocześnie najzupełniej normalnych i w niczym nie odbiega od najlepszych na świecie. Po raz pierwszy w Polsce doszło do tak dużego, międzynarodowego wydarzenia w branży HR. I było to wydarzenie niezwykle udane.  

Źródło: Megalit