Idea Bank z prestiżową nagrodą SABRE Awards

Program „Duma Przedsiębiorcy”, w ramach którego Idea Bank promuje biznesy swoich klientów, podczas uroczystej gali w Londynie został nagrodzony przez jury tegorocznej edycji SABRE Awards – prestiżowego międzynarodowego konkursu dla branży public relations.

W tegorocznej, dziesiątej już edycji konkursu 43-osobowe jury złożone ze specjalistów z branży PR z całego świata rozpatrywało rekordową liczbę 2 400 projektów nadesłanych z 40 różnych krajów. Wśród nagrodzonych obok Idea Banku znalazły się także marki znane na całym świecie: m.in. McDonalds, BP, LinkedIn, Colgate, Fujitsu, Adidas, Google, Marks & Spencer, Sony, Microsoft i Mastercard.

– „Duma Przedsiębiorcy” to kampania bardzo niestandardowa, która zdecydowanie wyróżnia się na tle działań PR innych podmiotów z sektora finansowego. Również w skali globalnej – mówi Edyta Wilczek, dyrektor marketingu Idea Banku. – Banki zwykle budują swój wizerunek w oparciu o oferowane produkty czy usługi, ewentualnie angażują do reklam kolejnych celebrytów. My jako pierwsi postawiliśmy na komunikowanie prawdziwych historii naszych klientów, małych i średnich przedsiębiorców. Dla nich program jest okazją do rozwinięcia biznesów, dla nas – szansą na wypromowanie specyficznego profilu działalności, jakim jest obsługa polskiego sektora MSP.


Nagrody SABRE przyznawane są kampaniom wyjątkowo skutecznie realizującym cele związane z reputacją i zarządzaniem marką. Każdego roku do konkursu spływa ponad 2 tys. zgłoszeń tylko z regionu EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka). To czyni SABRE najpopularniejszym, a zarazem najbardziej prestiżowym konkursem w branży public relations.

Nagroda SABRE jest już piątą, jaką na przestrzeni ostatniego półrocza Idea Bank zdobył za kampanię „Duma Przedsiębiorcy”. Program został już doceniony w polskich konkursach: KTR
i Impactor oraz międzynarodowych: Hermes Creative i BMA B2. W konkursie SABRE Idea Bank zwyciężył w kategorii „Usługi finansowe”. Pokonał tym samym czwórkę pozostałych finalistów, wśród których znaleźli się: polski Getin Bank, szwedzki SBAB Bank, rumuński OTP Bank Romania i brytyjski unbiased.co.uk.