III Mistrzostwa Polski Finansjery w Żeglarstwie – zwycięstwo Dominet Banku

Impreza po raz pierwszy cieszyła się tak wysoką frekwencją, bowiem na starcie regat stanęło aż 20 załóg z firm branży finansowej oraz firm z nimi współpracujących. Nie zabrakło przedstawicieli takich firm jak PKO BP (5 ekip), Deutsche Bank PBC, Nordea Bank, CDM Pekao SA, Bank BPH (po 2 ekipy) czy BZ WBK, Rabobanku, GE Money Banku, Invest banku, Dominet Banku oraz firmy Softbank i nieoficjalnej załogi Fortis Banku.
W trakcie dwóch pierwszych dni piękna żeglarsko, czyli słoneczna i wietrzna pogoda pozwoliła na przeprowadzenie aż 8 wyścigów krótkodystansowych i jednego długodystansowego. Ostatniego dnia regat pozostało już tylko słońce, zaś brak wiatru zmusił zawodników do spłynięcia do portu.

W klasyfikacji generalnej czyli w wyścigach krótkodystansowych bezsprzeczne zwycięstwo odniosła ekipa Dominet Banku SA w składzie Paweł Turczynowicz, Angelika Zaborowska i Jarosław Rot, która wygrała aż 5 wyścigów. Drugie miejsce zajęła załoga wystawiona przez Deutsche Bank PBC (Karol Starosta za sterem, Waldemar Szczepanik, Łukasz Falkowski, Łukasz Gałązka). Wyprzedzili zeszłorocznych mistrzów Polski, załogę Nordea Bank SA (sternik Marek Budzisz, Zenon Ruta, Jacek Tomkiewicz). Pozostałe dwa miejsca zajęli odpowiednio: mistrzowie Polski z roku 2004 – CDM Pekao SA z Pawłem Kotkowskim za sterem oraz wicemistrzowie z roku 2005 – BZ WBK SA prowadzona przez Tomasza Warota.

Trofea rozdano także w innych klasyfikacjach. W rankingu drużyn (dwie najlepsze załogi z danej firmy) zwyciężył CDM Pekao SA przed Deutsche Bankiem PBC i PKO BP. W klasyfikacji załóg kobiecych (min. 3 panie w załodze) pierwsze miejsce zajęła ekipa PKO BP pod dowództwem mężczyzny Zbigniewa Pietrzyka, na drugim uplasowała się załoga Rabobanku SA z Anną Godlewską za sterem. W wyścigu długodystansowym dokoła wysp na jeziorze Niegocin bezkonkurencyjna okazała się załoga GE Money Banku SA ze sternikiem Maciejem Krzysiakiem.

Oczywiście w trakcie regat zadbano także o bogaty program integracyjny. Podczas kolejnych wieczorów przy grillu i piwie uczestników imprezy zabawiali (nawet do wschodu słońca) kolejno Fajer, Kapela spod Stołu oraz znany zespół szantowy Yank Shippers.

W trakcie zakończenia wszystkim uczestnikom rozdano pamiątkowe puchary i medale oraz przeprowadzono losowanie cennych nagród rzeczowych. Większość zawodników zapowiedziała wzmocnienie swoich ekip w przyszłorocznej edycji.

Patronami medialnymi regat były Radio PIN 102 FM oraz portal Bankier.pl. Regaty zorganizowały Polski Związek Żeglarski oraz firma Polskie Żagle.com.