Inwestycje w sztukę: Tomas Mayer

18 maja w siedzibie Klubu Polskiej Rady Biznesu – Pałacu Sobańskich dla przedsiębiorców, kolekcjonerów sztuki i inwestorów odbędzie się zamknięty, elitarny pokaz malarstwa Tomasa Mayera. Artysta zaprezentuje charakterystyczne dla jego twórczości „Relacje” i „Agendy”.


„Relation 9 (Red Thought)” & “Relation 8 (Green Thought)” – oil on canvas, 54×65 cm, Tomas Mayer 2004

„Pokaz malarstwa Tomasa Mayera będzie miał charakter biznesowy, którego głównym celem jest uczynienie z dzieł Artysty produktów luksusowych, a nawet inwestycyjnych. Relacje i Agendy, które zostaną zaprezentowane podczas wieczoru są zbiorami dzieł, które rokują zyskiem, na co wskazują dotychczasowe wyniki sprzedaży w Polsce i na świecie, zarówno w sektorze prywatnego, jak i firmowego lokowania kapitału” – mówi Agata Mayer, główny organizator wydarzenia.

„Przyglądając się historii rynku sztuki w Polsce, szczególnie przełomowi lat 80 i 90 ubiegłego stulecia, zauważamy, iż mimo jego powolnej stabilizacji, nadal znajduje się on w początkowej fazie rozwoju, co wynikać może między innymi z niedojrzałej, postsocjalistycznej świadomości naszego regionu. Normalizacja i zauważalne zmiany na polskim runku sztuki wynikają przede wszystkim z otwarcia się na rynki międzynarodowe, szczególnie po roku 2004, co daje nam duże możliwości promocyjno-edukacyjno-inwestorskie na własnym podwórku, jak i poza jego granicami. Otwarcie się na rynki światowe spowodowało, iż polska sztuka zarówno współczesna, jak i najnowsza zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na walory estetyczne, czy przyjemność posiadania rzeczy unikatowej, ale przede wszystkim ze względu na możliwość budowania kolekcji i inwestowania w nie. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż możliwość łatwego wyjścia z inwestycji, a także niskie progi wejścia dają większe szanse skorzystania z tego rodzaju ‘produktu’ inwestorom” – podkreśla Agata Mayer.

 

„Alchemy No.6” – oil on canvas, 160×160 cm, Tomas Mayer 2008 – Archiwa Biura Prasowego

„Kolekcjonerzy coraz częściej zwracają uwagę na to, czy dany artysta posiada w swoim dorobku udokumentowaną aktywność artystyczną, taką jak: wystawy indywidualne, wystawy muzealne, a także czy jego dzieła są częścią prywatnych kolekcji. De facto zaczyna mieć to większe znaczenie, aniżeli sama cena dzieła. Wybitny ekspert sztuki Todd Lewin w jednej ze swych wypowiedzi na temat ubiegłorocznych targów sztuki współczesnej Art Basel stwierdził, iż: ‘sztuka staje się coraz bardziej intelektualna, a jej poziom zwiększa się’.

Reasumując, inwestowanie w sztukę jest więc alternatywą wobec tradycyjnych narzędzi inwestycyjnych. Poszukiwanie piękna i chęć dobrego zainwestowania w nie, jest w mojej opinii najkorzystniejszą i najlepszą inwestycją.

Mając to wszystko na uwadze będziemy starać się wzbudzić wśród zaproszonych gości zainteresowanie dziełami Tomasa Mayera, jako inwestycją opłacalną, ze względu na jakość dzieła samego w sobie, jego trwałość, unikalność, pozycjonowanie i popularność. Twórczość Tomasa Mayera, jeszcze niedostatecznie znana na polskim rynku sztuki, podparta wynikami sprzedaży, wieloletnim doświadczeniem, konsekwencją, tradycją, silnie argumentowanym manifestem, będącym fundamentem interpretacji i artystycznych poglądów Artysty, staje się gwarancją bezpiecznej i skutecznej inwestycji i jednocześnie receptą na największy zysk w tego rodzaju przedsięwzięciach.

Zależy nam na połączeniu dwóch, jakże ważnych i bliskich sobie dziedzin – sztuki i biznesu.
Współpraca między sztuką, a biznesem jest możliwa, a nawet konieczna. Historia rynku europejskiego uczy nas jednego, iż nabywanie i zbywanie dzieł sztuki jest potrzebą człowieka, bez względu na panującą modę czy kontekst kulturowy” – wyjaśnia Agata Mayer.

Źródło: Archiwa Biura Prasowego

Źródło: Office Management tomasmayer.com